via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

PlexiDrone – follow me z opcją lotu w roju!

Po niemałym sukcesie HEXO+ na platformie kickstarter.com (refundowanie „ciekawych” projektów), przyszła teraz kolej na PlexiDrone! (na nieco innej platformie, ale o tym później. 🙂 )

HEXO+ zapewne przeszedł najśmielsze oczekiwania samych autorów, a sam projekt na kickstarter.com zebrał grubo ponad milion $ (26 razy więcej, niż planowano!) i tym samym stał się najbardziej oczekiwanym dronem w historii dronów cywilnych! Blisko 2,5 tys osób kupiło drona za niemałe pieniądze, który pojawi się może w maju przyszłego roku! Dziwne, prawda?

Co ciekawe, jeszcze nie pojawił się HEXO+, a już zaprezentowano kolejny projekt do zrefundowania, dość podobny do HEXO+, a może i w paru aspektach lepszy! Mowa oczywiście o PlexiDrone, o którym wyżej już wspomnieliśmy.

PlexiDrone zaprezentowano na indiegogo.com (konkurencyjna platforma dla KickStarter, coprawda mamy jeszcze sporo dni do zakończenia akcji zbierania kasy, a już widać spore zainteresowanie. Czym jest zatem PlexiDrone i co go wyróżnia?

PlexiDrone podobnie jak HEXO+, jest dronem typu follow me, czyli leć/podążaj za mną. Fajny bajer dla wyczynowców, sportowców, czy elity, która chce się pochwalić niecodziennymi ujęciami swojej osoby, np na społecznościówkach. Co go wyróżnia? Plexi jest składany z elementów, które możemy nosić w zbajerowanym plecaczku! Ma masę fajnych funkcji, typu GPS, lot na uwięzi, zdjęcia 360 stopni, omijanie przeszkód, kontrola przez smarfona, szybkie udostępnianie nagrań, przyjazny w programowaniu, uniwersalny uchwyt do różnych aparatów, jest dość lekki i wygląda po prostu fajnie.

Najciekawsza jednak funkcja, wg mnie, to możliwość lotu w roju! Tak! PlexiDrone potrafi latać w większej grupie niczym dzikie gęsi i z różnej perspektywy robić zdjęcia/filmy. Niestety ta opcja jest raczej dla zamożnych, aczkolwiek funkcja wydaje się naprawdę ciekawa.

A teraz proponuję zerknąć nieco na media. Najpierw dla porównania HEXO+

https://www.kickstarter.com/

A teraz główna gwiazda tego newsa, PlexiDrone:

www.indiegogo.com

plexipack

www.indiegogo.com

gpsfollow

www.indiegogo.com

plexidrone_split

www.indiegogo.com

plexidrone_and_plexipack

www.indiegogo.com

Jak myślicie, ile pomysłodawcy nazbierają kasy? Przebiją HEXO+ ? 🙂

Artykuły podobne

  • iBubble – podwodna rewolucja z dobrze znaną kamerką GoPro

    Projektanci dronów poruszających się w powietrzu, obecnie coraz to bardziej prześcigają się w swych pomysłach, projektach i realizacjach i bądź co bądź coraz trudniej jest im zaistnieć na coraz to bardziej nasyconym rynku bezzałogowców. W temacie dronów latających widzieliśmy już prawie wszystko, poczynając od nano dronów udających owady, po różnego kalibru drony rozrywkowe, sportowe, komercyjnie […]

  • B-Unstoppable – reaktywacja!

    Niniejszy wpis jest kontynuacją poruszającej historii konstruktora dronów hybrydowych (zdolnych poruszać się na ziemi, jak i w powietrzu), podkreślmy polskiego pochodzenia, który obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Witold Mielniczek, bo o nim mowa, jest twórcą takich konstrukcji jak B, Bv2, czy B-Unstoppable. Bliżej jego sylwetkę, jak i najnowszy wynalazek, przybliża poprzedni wywiad. Czas jednak na […]

  • Polska: wywiad z Panem Witoldem Mielniczkiem, prezentacja B-Unstoppable

    W tym roku mieliśmy już kilka ciekawych premier bezzałogowych maszyn kierowanych na cywilny rynek rekreacyjno-sportowo-rozrywkowy. Pojawiła się między innymi nowa wersja bardzo popularnego Phantoma, ciekawa latająca kamerka Lily, czy dron Solo firmy 3DR (o których oczywiście można poczytać na InfoDronie). Wspomniane drony jednak, choć bardzo różne, mają też i cechy wspólne. Jedną z nich jest […]

  • xCraft X PlusOne, czyli kolejny dron hybrydowy.

    xCraft X PlusOne to kolejny przedstawiciel dronów hybrydowych w zakresie napędu i poruszania się. Mianowicie zachowuje cechy klasycznego coptera, jak i płatowca. Zależnie od sytuacji. Ciekawe i oryginalne, choć nie jest to rozwiązanie prekursorskie w świecie dronów.  Podobne cechy posiada chociażby model FireFLY6, który podobnie jak X PlusOne, także potrafi pionowo startować i równolegle latać […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).