via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

IRON SKY – Dariusz Wąsowicz i Jakub Andraszyk
ironsky

Ich ośrodek szkoleniowy jest wpisany do ewidencji ULC pod Nr 186RPS-04/2016 uprawnionym do przeprowadzania szkoleń: VLOS, BVLOS, INS. IRON SKY to też specjalistyczny sklep z dronami, usługi serwisu, budowy i fotografii lotniczej. Wyróżnia ich wysoka kultura pracy, profesjonalizm i dobra atmosfera, którą roztaczają dookoła siebie, co podkreślają Kursanci w swoich opiniach. Kadrę stanowią instruktorzy z uprawnieniami INS UAVO, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce uzyskali świadectwo kwalifikacji i od lat są związani z UAV zawodowo i hobbystycznie. Posiadają też prestiżowe uprawnienia pilota doświadczalnego TOR. Szkolenia odbywają się na terenie całego kraju i są zakończone egzaminem państwowym. Główna siedziba znajduje się w Buku, 30 km od Poznania.
Strona WWW: www.ironsky.pl
Facebook: @ironskypl
InfoDron: IRON SKY w spisie ośrodków szkoleń UAVO
FirmyDron: IRON SKY w katalogu firmy.dron.pl


BALT MILITARY EXPO – „USEALS”
USEALS

Nad zbliżającą się, XIV już edycją Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO, które odbędą się w dniach 20-22 czerwca 2016r., czuwać będzie medialnie InfoDron!
Organizowane od 1998 roku Targi BALT-MILITARY-EXPO są ściśle związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Dedykowane są Marynarce Wojennej RP, innym rodzajom wojsk oraz formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
strona www targów: www.baltmilitary.pl
strona www USEALS: USEALS – Bezzałogowe systemy morskie, powietrzne i lądowe


DRON/UP!
dronup

DRON/UP! to dwa dni po brzegi wypełnione programem, na który składać się będą wydarzenia pogrupowane w czterech kategoriach: EXPO (Część wystawiennicza), CONVENT (W ramach panelu dyskusyjnego w szerokim gronie specjalistów), RACE (Drony to także współzawodnictwo i sportowe emocje), SHOW (Pokazy różnej maści dronów). Nad tegorocznym wydarzeniem czuwał medialnie także InfoDron.
strona www: dronup.org


FlyTech Solutions sp.z o.o.
flytech

Zespół utalentowanych konstruktorów bezzałogowców z Krakowa, pod wodzą (dość zabieganego) Michała Wojasa. Z całą pewnością to jedna z najlepiej rokujących firm w Polsce, która tworzy drony. Ich maszyny to nie zabawki – to profesjonalny i niezwykle precyzyjny sprzęt, który jakością dorównuje dużym samolotom załogowym. Flytech, to także certyfikowany ośrodek szkoleń UAVO – który nauczy Cię nie tylko, jak zostać operatorem, ale dosłownie… jak zostać pilotem bezzałogowca!
InfoDron: artykuły, w których znajdziecie FlyTech
strona www: flytechuav.com


Centrum Szkolenia UAV sp z o.o.
csuav

Certyfikowany przez ULC ośrodek szkoleniowy pod Warszawą, który w zastraszającym tempie zdobywa rynek nie tylko w zakresie oferowanych szkoleń dla operatorów bezzałogowców, ale także w zakresie handlu sprzętem, współpracujący z wieloma, profesjonalnymi firmami w kraju. Bardzo dobra lokalizacja, doświadczeni trenerzy, bogate  wyposażenie oraz zaplecze socjalne, to bez wątpienia cenne atuty w tejże branży. CSUAV w tym roku organizował Międzynarodowy Dzień Dronów w Polsce!
InfoDron: artykuły, w których znajdziecie CSUAV
Strona www: csuav.pl


Instytut Mikromakro: „5 żywiołów”
5zywiolow

Fundacja, za którą stoi m.in. Sławomir Kosieliński. Człowiek, którego trudno scharakteryzować w paru słowach, a którego podziwiam za całokształt tego, co robi, zwłaszcza w ramach programu 5 żywiołów. Kreuje  relacje pomiędzy popytem, a podażą na rynku bezzałogowców, angażując w dialog nie tylko sprzedawców/producentów oraz potencjalnych nabywców systemów bezzałogowych, ale także aktywizuje środowiska młodzieżowe, w tym studenckie do działania, …, wskazując młodym inżynierom konkretne metody i cele. Jest głównym organizatorem Parady robotów w Krakowie.
InfoDron: artykuły, w których znajdziecie „5 żywiołów”
Strona www: www.5zywiolow.pl


Kampania społeczna „5 ton nad ziemią”
5ton

Kampania społeczna „5 ton nad ziemią” jest realizowana przez fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej (ICLHR), w partnerstwie z Polskim Czerwonym Krzyżem, Fundacją Polska Debatuje oraz Norweskim Stowarzyszeniem Pokojowym Fredslaget. Wspomniane fundacje nie opowiadają się przeciwko systemom dronów bojowych – zależy im za to bardzo na tym, aby obywatele mieli dostęp do wiedzy na ich (w sensie BSP) temat i poruszyli go w debacie publicznej.
InfoDron: artykuły, w których znajdziecie „5 ton nad ziemią”
Strona www: 5ton.pl


DlaPilota.pl Sp. z o.o.
dlapilota

Jeden z wiodących portali informacyjnych w Polsce, który specjalizuje się w tematyce lotnictwa. To prawdziwy bank wiedzy dla każdego pilota i każdego miłośnika lotnictwa. Uzupełniająco, dlapilota.pl udostępnia także częściowo artykuły z InfoDron’a.
Strona www: dlapilota.pl


Samoloty.pl
samoloty

Samoloty.pl, to podobnie jak dlapilota.pl, portal skupiający się na treściach związanych tylko i wyłącznie z lotnictwem. W ramach projektu samoloty.pl znajdziecie także m.in. sklep, czy niezwykle obszerną encyklopedię zawierającą opisy różnego rodzaju samolotów. Uzupełniająco do własnych treści, samoloty.pl także udostępniają częściowo artykuły z InfoDron’a.
Strona www: www.samoloty.pl


Wszystkim firmom/osobom z niniejszej listy składam podziękowanie za współpracę i okazaną pomoc, cierpliwość, sympatię oraz zainteresowanie. Wiele artykułów bez Waszego zaangażowania by po prostu nie powstało. Partnerstwo, to także patronaty medialne, jakie pełni InfoDron, jak i regularne, wzajemne publikacje/częściowe przedruki.
Każdemu razem i z osobna – dziękuję, również tym, których nie ująłem w tym zestawieniu, a przyczynili się do rozwoju portalu dron.pl.

Jednocześnie zapraszam wszystkich, chętnych do współpracy.

AdamK. // kontakt

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).