via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Bayraktary dla Bangladeszu.

fot: MO Ukrainy

Bayraktary TB2 wciąż na topie!

Jak donosi bangladeska gazeta Prothom Alo – siły zbrojne Bangladeszu otrzymają w najbliższym czasie tureckie bbsl Bayraktar TB2. Umowę w sprawie zakupu podpisano zaledwie kilka dni temu. Obie strony nie zdradziły jednak szczegółów transakcji, w tym liczby dronów oraz wartości zamówienia.

O transakcji poinformował ambasador Turcji w Bangladeszu – Mustafa Osman Tufan. Mimo braku szczegółów transakcji, dodał, iż stosunki Bangladeszu z Turcją mają się bardzo dobrze.

Fakt zakupu słynnych tureckich bezzałogowców potwierdziły także siły zbrojne Bangladeszu, jednak również odmawiając szczegółów transakcji. O realizacji zakupu BBSLi poinformował podpułkownik Abdullah Ibn Zayed, dyrektor ds. Public Relations Sił Zbrojnych Bangladeszu.

Niewątpliwie rola Bayraktarów na Ukrainie odegrała tu kluczową rolę i w pewnym sensie potwierdziła zasadność zakupu, jednakże plany zakupu owych dronów Bangladesz miał już na początku roku 2021.

Bayraktar od Polaków dla Ukrainy

Warto oczywiście przypomnieć o zbiórce na owego BBSLa, którą zorganizowali Polacy z sukcesem! Sukces okazał się wręcz podwójny, ponieważ producent TB2 postanowił ufundować bezzałogowca dla Ukrainy, natomiast zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla ofiar wojny.

Specyfikacja Bayraktara dostępna jest oczywiście w encyklopedii dronów https://model.dron.pl/bayraktar

Artykuły podobne

  • Wojna na Ukrainie wyznacza nowe trendy. Zrzutki na drony bojowe stają się powszechne.

    W czasie wojny można pomagać na bardzo wiele sposobów. Można bez problemu wspierać cele małe, jednostkowe, ale również i te duże, a nawet militarne. Do tych ostatnich z całą pewnością wpisują się zrzutki na tureckie Bayraktary oraz polskie drony Warmate. Bayraktary Owych tureckich dronów bojowych chyba nikomu przedstawiać specjalnie nie trzeba… Wsławiły się w trakcie […]

  • Drony dopilnują weselników, by Ci się nie pozabijali.

    Na szczęście takie cuda, to nie w Polsce! 🙂 fot: hurriyetdailynews.com Ale okazuje się, że w Turcji jak najbardziej. W prowincji Tokat w rejonie Morza Czarnego, policja i żandarmeria zakupiła drony, które mają zapobiegać używania broni podczas wesel. Brzmi ciut dziwnie, przynajmniej dla mnie, ale w Turcji, strzelanie z prawdziwej broni podczas wielkich uroczystości, np […]

Adam Kajko
Dronitolog, bloger, publicysta, pomysłodawca InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).