via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Wojna na Ukrainie wyznacza nowe trendy. Zrzutki na drony bojowe stają się powszechne.

Bayraktar

W czasie wojny można pomagać na bardzo wiele sposobów. Można bez problemu wspierać cele małe, jednostkowe, ale również i te duże, a nawet militarne. Do tych ostatnich z całą pewnością wpisują się zrzutki na tureckie Bayraktary oraz polskie drony Warmate.

Bayraktary

Owych tureckich dronów bojowych chyba nikomu przedstawiać specjalnie nie trzeba… Wsławiły się w trakcie obecnej wojny Rosji na Ukrainie wielokrotnie, skutecznie niwelując lub przynajmniej utrudniając osiąganie celów przez Rosjan poprzez m.in. skuteczne naprowadzanie ukraińskiej artylerii oraz ataki bombowe bezpośrednio na cele rosyjskie.

W Polsce trwa zrzutka na zakup Bayraktara na zrzutka.pl, którą zainicjował Sławomir Sierakowski. Zainteresowanie jest bardzo duże i na chwilę obecną (20.07.2022) udało się już zebrać ponad 80% niezbędnej kwoty. Aby dołączyć do akcji, wejdź na:

Warto odnotować przy okazji, że turecki producent tychże dronów zapewnił ostatnio publicznie, iż nigdy nie sprzeda owych maszyn Rosji. A gdy Litwini zorganizowali wcześniej podobną zbiórkę z pozytywnym finalnym efektem, ów producent postanowił przekazać Ukrainie maszynę za darmo, a uzbierane pieniądze trafiły na pomoc dla Ukraińców.

Podobne zbiórki trwają także w innych krajach, m.in. na wspomnianej Litwie, również Kanadzie, czy Norwegii.

Warmate

Zbiórkę na drony Warmate zasadniczo prowadzi zbiórkę portal Defence24.pl poprzez zrzutka.pl oraz Jarek Sterkowicz poprzez pomagam.pl. Obie inicjatywy warto poprzeć, nie tylko z uwagi na chęć pomocy Ukraińcom, ale także z uwagi na fakt, iż jest to sprzęt polskiego producenta Grupy WB, za czym także idzie m.in. promocja polskiej marki.

Grupa WB, za pośrednictwem defence24.pl opublikowała poniższe oświadczenie w sprawie:

źródło: https://defence24.pl/przemysl/polskie-drony-do-obrony-ukrainy-zbiorka

Defence24 przy współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute (WEI), prowadzi obecnie zbiórkę na amunicję krążącą WARMATE z pakietem szkoleniowym oraz serwisem gwarancyjnym!

defence24.pl

Zbiórki:

Polskie drony do obrony Ukrainy! (https://defence24.pl/)

Polskie drony bojowe dla Ukrainy (Jarek Sterkowicz)

Warto też zajrzeć w powyższej sprawie na:

Czy powstaną kolejne inicjatywy? A może już powstały? Z całą pewnością tak, bo dopóki cierpią ludzie i potrzebują pomocy, dopóty potrzebna jest pomoc.

Artykuły podobne

 • Bayraktary dla Bangladeszu.

  Bayraktary TB2 wciąż na topie! Jak donosi bangladeska gazeta Prothom Alo – siły zbrojne Bangladeszu otrzymają w najbliższym czasie tureckie bbsl Bayraktar TB2. Umowę w sprawie zakupu podpisano zaledwie kilka dni temu. Obie strony nie zdradziły jednak szczegółów transakcji, w tym liczby dronów oraz wartości zamówienia. O transakcji poinformował ambasador Turcji w Bangladeszu – Mustafa […]

 • I Międzynarodowy Dzień Dronów. Także w Polsce! [14.03.2015]

  Już za kilka dni będziemy świadkami iście wiekopomnego wydarzenia. Po raz pierwszy w historii, rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Dronów. To impreza organizowana w wielu różnych krajach, w tym samym dniu, łącząca ludzi o tych samych pasjach i zainteresowaniach. To dzień, w którym bariery językowe i geograficzne nie mają znaczenia dla wszystkich miłośników bezzałogowców. Jak to […]

 • Rosyjski Kałasznikow wyprodukuje drony.

  Szef Kałasznikowa (rosyjskiego producenta broni) – Aleksiej Kriworuczko, poinformował w niedzielę, podczas International Defence Exhibition w Abu Dhabi, że koncern kupił 51 proc. udziałów w Zala Aero – rosyjskim producencie bezzałogowców (i przy okazji stocznię Euroyachting Rybinskaja w Rybińsku). Obie firmy mają duży potencjał. Popyt na drony jest ogromny na wielu rynkach. //Kriworuczko. Krok na […]

 • Kto dostarczy Orliki i Wizjery dla Polskich Sił Zbrojnych?

  Na zapytanie ofertowe Inspektoratu Uzbrojenia, (o którym pisałem w styczniu tego roku), związane z postępowaniem na dostawę BSP klasy taktycznej krótkiego zasięgu („ORLIK”) oraz BSP klasy mini („WIZJER”) odpowiedziało 5 chętnych! Konsorcjum: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w Warszawie (lider konsorcjum), PIT-RADWAR S.A. w Warszawie, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych […]

Adam Kajko
Dronitolog, bloger, publicysta, pomysłodawca InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).