via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Wojna na Ukrainie wyznacza nowe trendy. Zrzutki na drony bojowe stają się powszechne.

Bayraktar

W czasie wojny można pomagać na bardzo wiele sposobów. Można bez problemu wspierać cele małe, jednostkowe, ale również i te duże, a nawet militarne. Do tych ostatnich z całą pewnością wpisują się zrzutki na tureckie Bayraktary oraz polskie drony Warmate.

Bayraktary

Owych tureckich dronów bojowych chyba nikomu przedstawiać specjalnie nie trzeba… Wsławiły się w trakcie obecnej wojny Rosji na Ukrainie wielokrotnie, skutecznie niwelując lub przynajmniej utrudniając osiąganie celów przez Rosjan poprzez m.in. skuteczne naprowadzanie ukraińskiej artylerii oraz ataki bombowe bezpośrednio na cele rosyjskie.

W Polsce trwa zrzutka na zakup Bayraktara na zrzutka.pl, którą zainicjował Sławomir Sierakowski. Zainteresowanie jest bardzo duże i na chwilę obecną (20.07.2022) udało się już zebrać ponad 80% niezbędnej kwoty. Aby dołączyć do akcji, wejdź na:

Warto odnotować przy okazji, że turecki producent tychże dronów zapewnił ostatnio publicznie, iż nigdy nie sprzeda owych maszyn Rosji. A gdy Litwini zorganizowali wcześniej podobną zbiórkę z pozytywnym finalnym efektem, ów producent postanowił przekazać Ukrainie maszynę za darmo, a uzbierane pieniądze trafiły na pomoc dla Ukraińców.

Podobne zbiórki trwają także w innych krajach, m.in. na wspomnianej Litwie, również Kanadzie, czy Norwegii.

Warmate

Zbiórkę na drony Warmate zasadniczo prowadzi zbiórkę portal Defence24.pl poprzez zrzutka.pl oraz Jarek Sterkowicz poprzez pomagam.pl. Obie inicjatywy warto poprzeć, nie tylko z uwagi na chęć pomocy Ukraińcom, ale także z uwagi na fakt, iż jest to sprzęt polskiego producenta Grupy WB, za czym także idzie m.in. promocja polskiej marki.

Grupa WB, za pośrednictwem defence24.pl opublikowała poniższe oświadczenie w sprawie:

źródło: https://defence24.pl/przemysl/polskie-drony-do-obrony-ukrainy-zbiorka

Defence24 przy współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute (WEI), prowadzi obecnie zbiórkę na amunicję krążącą WARMATE z pakietem szkoleniowym oraz serwisem gwarancyjnym!

defence24.pl

Zbiórki:

Polskie drony do obrony Ukrainy! (https://defence24.pl/)

Polskie drony bojowe dla Ukrainy (Jarek Sterkowicz)

Warto też zajrzeć w powyższej sprawie na:

Czy powstaną kolejne inicjatywy? A może już powstały? Z całą pewnością tak, bo dopóki cierpią ludzie i potrzebują pomocy, dopóty potrzebna jest pomoc.

Artykuły podobne

 • Litwa zebrała 750 000 $ na trzy drony morskie dla Ukrainy.

  Niedawno pojawiła się informacja o zbiórce na bojowe drony morskie dla Ukrainy, a tymczasem Litwa już zdołała zebrać kwotę, która umożliwia zakup 3 nowych maszyn. Drony będą się nazywać PEACE dec, PEACE tak, PEACE diuke dziennikarz Andrius Tapinas

 • Drony rozpoznawcze Mayfly od Asseco dla polskiej armii

  Asseco Poland w komunikacie prasowym przekazało, że w ramach realizacji przetargu dla Wojska Polskiego, Asseco oddało do użytku armii 6 zestawów Bezzałogowego Systemu Powietrznego Mayfly. Każdy zestaw składa się z 4 dronów, a także stacji kierowania i kontroli z dedykowanym oprogramowaniem oraz pakietem akcesoriów. Nowy sprzęt umożliwi m.in. prowadzenie obserwacji dzienno-nocnych przeciwnika i terenu, ocenę […]

 • 6 tonowa Kizilelma z 1.5 tony uzbrojenia wkrótce nad tureckim niebem.

  Turecki koncern Baykar, znany przede wszystkim jako producent modelu TB2, bezzałogowca biorącego aktywny udział w wojnie z Rosją na Ukrainie, poinformował o pierwszych udanych testach bezzałogowca odrzutowego klasy stealth Bayraktar Kizilelma (BBSL wcześniej oznaczanego jako Muharip İnsansız Uçak Sistemi). Test dotyczył autonomicznego kołowania. Koncern Bayraktar zapowiedział również, że Kizilelma ma się wznieść w powietrze najprawdopodobniej […]

 • Zbiórka, która zmieni reguły gry. Pierwsza na świecie flota morskich dronów.

  W dniu 11 listopada Wicepremier oraz Minister Cyfrowej Transformacji Ukrainy Mykhailo Fedorov poinformował na twitterze, iż prezydent Ukrainy Volodymyr Zelenskyi ogłosił specjalną zbiórkę pieniędzy na pierwszą na świecie flotę morskich dronów. W krótkim uzasadnieniu podał, iż Rosja wystrzeliwuje co piąty pocisk ze statków.Przyjęto, iż Ukraina potrzebuje minimum 100 takich bezzałogowców, którego koszt jednostkowy to 250 […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).