via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

B-Unstoppable – reaktywacja!

Niniejszy wpis jest kontynuacją poruszającej historii konstruktora dronów hybrydowych (zdolnych poruszać się na ziemi, jak i w powietrzu), podkreślmy polskiego pochodzenia, który obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Witold Mielniczek, bo o nim mowa, jest twórcą takich konstrukcji jak B, Bv2, czy B-Unstoppable. Bliżej jego sylwetkę, jak i najnowszy wynalazek, przybliża poprzedni wywiad. Czas jednak na kolejne istotne informacje.

Po ciut nieudanej kampanii refunding’owej projektu B-Unstoppable na Kickstarterze (oj brakowało naprawdę niewiele – 3.6%!), wydawało się już, że „latający czołg” Mielniczka spisany jest na straty… Bez środków na zorganizowanie produkcji, nigdy nie dojdzie do hurtowej sprzedaży, a bez sprzedaży – o sukcesie można zapomnieć…

Witold Mielniczek

Witold Mielniczek

Przegrana kampania na Kickstarterze była bez wątpienia bolesna. Gdyby jeszcze chodziło o „chińską”, przeciętną zabaweczkę,… byłoby to zrozumiałe w pewnym sensie. Ale jeśli w grę wchodzi unikalny, jeżdżący na gąsienicach i latający robot, jednocześnie wyglądający całkiem profesjonalnie, to jednak jest to trochę niesprawiedliwe i „dotkliwe” dla samego autora projektu. Bądź co bądź, B-Unstoppable to naprawdę wyjątkowa „zabawka” i w mojej ocenie, zasługuje na kolejną szansę!

W nowej odsłonie B-Unstoppable zaprezentowany został na konkurencyjnej względem Kickstartera platformie Indiegogo. Znajdziemy tam jednak nie zupełnie ten sam produkt, co poprzednio.

Czas, który minął od poprzedniej kampanii, Witold Mielniczek wykorzystał całkiem dobrze. B-Unstoppable doczekał się dzięki temu modułu FPV (First Person View), czyli w skrócie sterownik został rozbudowany o dodatkowy ekran, który służy do podglądu wideo z kamery drona w czasie rzeczywistym – co bez wątpienia ułatwia sterowanie, jak i podnosi poziom doznań podczas zabawy.

B-Unstoppable, fot: Witold Mielniczek

B-Unstoppable, fot: Witold Mielniczek

Dołączony ekran umożliwia odtwarzanie wideo w rozdzielczości 1280x720px, przy rozmiarze 4,3 cala. W trybie pracy z kartą SD, możliwy jest także zapis wideo, powtórne odtwarzanie, itp.

Wersja zabawkowa B, w odróżnieniu do swych poprzedników (B i B v2), jest sporo mniejsza (12,5×23,5×5,5cm) i jak już wspomniano, nie na kołach, a na gąsienicach. Zredukowany rozmiar wpłynął bardzo korzystnie na cenę modelu, gąsienice natomiast sprawiają, że ów pojazd na lądzie, nawet w warunkach terenowych, jest prawie że nie do zatrzymania. 😉 Oczywiście jest to pewna metafora, jednak trzeba przyznać, nowy B radzi sobie z przeszkodami całkiem nieźle.

Jak zapewnia też sam Mielniczek, nawet jeśli nie uda się zebrać wymaganej kwoty i tym razem, jest plan B (…i całe szczęście)! Otóż, w grę wchodzi współpraca z zewnętrznym inwestorem, który za część udziałów, dofinansuje projekt i tym samym doprowadzi do produkcji. Kolejna możliwość to pożyczka bankowa.

Trzymajmy jednak kciuki za kampanię Indiegogo, bo doskonale wiemy, jak to jest z pożyczkami… Współpraca z inwestorem, to także bolesny koszt dla Mielniczka, bo oznacza oddanie części udziałów we własnej firmie.

Nie przybliżam pozostałych parametrów technicznych, ponieważ o specyfikacji już pisałem wcześniej, po drugie, B-Unstoppable został także doskonale opisany na stronie indiegogo.com.

Zachęcam do aktywnego wsparcia projektu. Jak już wcześniej zapewniał Pan Witold, chciałby zorganizować produkcję w Polsce… A co to oznacza, …, tłumaczyć chyba nikomu nie trzeba. 🙂

Artykuły podobne

  • iBubble – podwodna rewolucja z dobrze znaną kamerką GoPro

    Projektanci dronów poruszających się w powietrzu, obecnie coraz to bardziej prześcigają się w swych pomysłach, projektach i realizacjach i bądź co bądź coraz trudniej jest im zaistnieć na coraz to bardziej nasyconym rynku bezzałogowców. W temacie dronów latających widzieliśmy już prawie wszystko, poczynając od nano dronów udających owady, po różnego kalibru drony rozrywkowe, sportowe, komercyjnie […]

  • Polska: wywiad z Panem Witoldem Mielniczkiem, prezentacja B-Unstoppable

    W tym roku mieliśmy już kilka ciekawych premier bezzałogowych maszyn kierowanych na cywilny rynek rekreacyjno-sportowo-rozrywkowy. Pojawiła się między innymi nowa wersja bardzo popularnego Phantoma, ciekawa latająca kamerka Lily, czy dron Solo firmy 3DR (o których oczywiście można poczytać na InfoDronie). Wspomniane drony jednak, choć bardzo różne, mają też i cechy wspólne. Jedną z nich jest […]

  • xCraft X PlusOne, czyli kolejny dron hybrydowy.

    xCraft X PlusOne to kolejny przedstawiciel dronów hybrydowych w zakresie napędu i poruszania się. Mianowicie zachowuje cechy klasycznego coptera, jak i płatowca. Zależnie od sytuacji. Ciekawe i oryginalne, choć nie jest to rozwiązanie prekursorskie w świecie dronów.  Podobne cechy posiada chociażby model FireFLY6, który podobnie jak X PlusOne, także potrafi pionowo startować i równolegle latać […]

  • Duch.

    Halloween co prawda mamy już za sobą, a mimo to, dziś będzie o duchach. Bynajmniej nie o straszeniu, latających zjawach, czy cmentarnych marach. 😉 Duch, to kolejny świetny dron, o którym warto wiedzieć coś więcej. Zatem do rzeczy. Podobnie, jak wiele, udanych dronów, duch-dron ma swoje początki na platformie refundingowej. Tym razem indiegogo.com. Znalazł wśród […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).