via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Interaktywny Festiwal Robotów Cyberiada III w Warszawie [13-22.11.2015]

Organizatorem wydarzenia „Interaktywny Festiwal Robotów Cyberiada III” jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. Festiwal będzie trwał ponad tydzień, tj. od piątku 13 listopada (oj 13 piątek się zbliża!) do niedzieli następnego tygodnia, czyli do 22.11.2015r.

Poprzednia Cyberiada, fot:cyberiada.mtip.pl

Poprzednia Cyberiada, fot:cyberiada.mtip.pl

Na tegorocznym Festiwalu, jak zapewnia Tomasz Tęcza – zastępca kierownika wspomnianego już Muzeum TiP NOT, zaprezentowane będą zarówno lądowe, morskie, jak i latające systemy bezzałogowe oraz roboty medyczne, społecznościowe, przemysłowe i inne rodzaje sztucznej inteligencji.

Poprzednia Cyberiada, fot:cyberiada.mtip.pl

Poprzednia Cyberiada, fot:cyberiada.mtip.pl

Jedną z atrakcji będą także drukarki 3D – tj prezentacja wykorzystania/zastosowania druku 3d w robotyce i medycynie.

Poprzednia Cyberiada, fot:cyberiada.mtip.pl

Poprzednia Cyberiada, fot:cyberiada.mtip.pl

Celem Festiwalu jest przedstawienie dorobku naukowego z zakresu robotyki polskich uczelni i instytutów badawczych oraz firm.

Patronat naukowy nad Cyberiadą III objęli:

 • Rektor Politechniki Warszawskiej
 • Rektor – komendant WAT
 • Rektor Politechniki Wrocławskiej
 • Rektor Politechniki Poznańskiej
 • Dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Robotyki Medycznej

Upowszechnianie Polskiej Nauki i Techniki 2015, w ramach którego organizowana jest Cyberiada, już po raz 3, dofinansowane jest przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

źródło: Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Artykuły podobne

 • Jak przygotować się na dronową rewolucję? Międzynarodowe wydarzenie dla branży dronowej w Warszawie

  Liderzy polskiej i europejskiej sceny dronowej spotkają się 18 kwietnia 2023 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa na wydarzeniu poświęconemu miejskiej mobilności powietrznej.   Rynek dronowy ma obecnie prognozowany jeden z największych wskaźników wzrostu. Wartość rynku w 2030 roku szacowana jest na 90 miliardów dolarów. Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa planuje wspierać ten sektor gospodarki wraz […]

 • Warszawa: iFOD 2016 – Międzynarodowe Targi Dronów [20-22.05.2016]

  Wystawy, pokazy… iFOD 2016 Międzynarodowe Targi Dronów, to premierowe wydarzenie skierowane zarówno do profesjonalistów jak i pasjonatów w sektorze bezzałogowców cywilnych. Na błoniach Stadionu PGE Narodowy w Warszawie w dniach 20-22 maja 2016 roku, zgromadzą się producenci i dystrybutorzy sprzętów latających. Od wielowiernikowców latających w zasięgu wzroku do super szybkich samolotów bezzałogowych poruszających się poza […]

 • Festiwal Robotów: Cyberiada III już w ten piątek!

  W piątek, 13 listopada, o godzinie 12.00, w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Robotów: Cyberiada. Podczas Festiwalu zaprezentują się roboty latające, pływające, jeżdżące i kroczące, edukacyjne i przemysłowe. Pierwszy weekend Festiwalu (14-15 listopada) zdominują drony. Będzie można obejrzeć konstrukcje Aero Team ILK z krakowskiej […]

 • Kto dostarczy Orliki i Wizjery dla Polskich Sił Zbrojnych?

  Na zapytanie ofertowe Inspektoratu Uzbrojenia, (o którym pisałem w styczniu tego roku), związane z postępowaniem na dostawę BSP klasy taktycznej krótkiego zasięgu („ORLIK”) oraz BSP klasy mini („WIZJER”) odpowiedziało 5 chętnych! Konsorcjum: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w Warszawie (lider konsorcjum), PIT-RADWAR S.A. w Warszawie, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).