via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Czy polski Fiskus wzorem Argentyny sięgnie po drony?

Ściąganie niezapłaconych podatków, to kluczowe zadanie Urzędów Skarbowych oraz Urzędów Kontroli Skarbowej. W Polsce, podobnie jak i w innych krajach, sprawdzanie posiadanego mienia u osób kontrolowanych odbywa się w zasadzie tylko przez wizję w terenie wyznaczonych pracowników. Nie każdy jednak skory wpuścić „organy skarbowe” na swoją posesję, zwłaszcza Ci, co mają najwięcej do ukrycia.

Okazuje się jednak, że jest i na to sposób! Argentyna wyróżniła się w oryginalny sposób w tym zakresie i użyła… uwaga…. DRONÓW!

argentynafot:flaga Argentyny

Czy polski fiskus, w relacjach z trudnymi, bogatymi podatnikami, także posłuży się dronami?

Biorąc pod uwagę potencjalne korzyści (w Argentynie drony fiskalne przyniosły już milionowe korzyści w krótkim okresie używania) ale i dość duży koszt profesjonalnych dronów (te argentyńskie w granicach 10tys$), to przekładając na polskie warunki, należałoby się mocno zastanowić. Urzędy Skarbowe z kontroli dłużników prawdopodobnie nie uzyskały by zwrotu takiej inwestycji, ale UKSy, które zajmują się „dużymi” podatnikami prawdopodobnie tak!

Czy taka przyszłość nas czeka? Nie dość, że na każdym zakręcie kasy  i paragony, to i od czasu do czasu śmignie dron fiskalny nad głową? Brzmi jak sci-fi, ale skoro w Argentynie się dało, to czemu by nie i w Polsce? Ciekawe, który poseł wpadnie na to jako pierwszy. 😉

Zakładając czarny scenariusz, równie dobrze dronami w Polsce może się też posłużyć nie tylko WOJSKO, ale  i POLICJA, STRAŻ MIEJSKA, PROKURATURA i inne organy kontroli. Może fotoradary w przyszłości będą właśnie fruwać, drony będą śledzić przestępców, albo liczyć populację?

A może dzięki dronom, w końcu będzie porządek w Państwie?

Dużo tym razem jest tego „może”, czas wszystko zweryfikuje.

Co myślicie?

źródło newsa: cbsnews.com

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).