via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Globalny rynek dronów

globalnyrynekdronow

Business Insider na łamach swojego portalu opublikował ciekawy wykres charakteryzujący wartość rynku globalnego dronów. Wykres o tyle ciekawy, ponieważ znacząco wybiega w przyszłość. Jak dalece jest on wiarygodny i jak bardzo sprawdzi się prognoza, to pewno i sam redaktor naczelny tegoż portalu tego nie wie, chociażby z racji osi argumentów, wiedzieć po prostu  nie może. Aczkolwiek przyjęte założenia, obecne trendy, rozwój technologii, a nawet polityka, na pewno dają sporą podstawę ku temu, by zakładać, iż rynek ten będzie ciągle zyskiwał na wartości, w pewnych okresach wręcz drastycznie. Wykres przedstawia dwa sektory rynku, cywilny oraz wojskowy. Co sami sądzicie? Jak to się przełoży na rynek Polski? Wg mnie, jeśli nie wtrąci się do sprawy polityka, czytaj ograniczenia w użytkowaniu dronów przez przepisy, uchwały, ustawy, zarządzania i co tam jeszcze politycy w zanadrzu mają, to jest realna szansa na to, by i u Nas zastosowanie dronów, a przez to i wartość rynku dronów, drastycznie wzrosło w ciągu najbliższych lat.

pełna wersja artykułu eng/źródło: http://www.businessinsider.com/drones-navigating-toward-commercial-applications-2-2014-1#ixzz3DFuZfuy8

Artykuły podobne

  • Rynek dronów w Polsce – bezpłatne webinarium! [19.01.2015]

    Na początek, wyjaśnię może, czym jest webinarium. Otóż, to rodzaj internetowego seminarium (jak się pewno większość domyśla 🙂 ). Seminarium to prowadzone jest zdalnie za pomocą technologii webcast, więc wystarczy tylko komputer, akcesoria audio-video, wygodny fotel, trochę czasu i odrobina chęci. Bez obaw, jest darmowe! W przeciwnym wypadku raczej bym o tym nie napisał 🙂 […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).