via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

I Międzynarodowy Dzień Dronów. Także w Polsce! [14.03.2015]

POLAND

Już za kilka dni będziemy świadkami iście wiekopomnego wydarzenia. Po raz pierwszy w historii, rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Dronów. To impreza organizowana w wielu różnych krajach, w tym samym dniu, łącząca ludzi o tych samych pasjach i zainteresowaniach. To dzień, w którym bariery językowe i geograficzne nie mają znaczenia dla wszystkich miłośników bezzałogowców.

Jak to będzie wyglądać w Polsce?

„International Drone Day” organizowany jest w naszym kraju przez Centrum Szkolenia UAV sp z o.o. z Solca (koło Warszawy). Dokładniejszy adres dla zainteresowanych, to Puławska 28d, 05-532 Solec.
Impreza rozpocznie się o 10:00 i będzie trwać co najmniej do 18:00 (zapewne dłużej…). Aby wziąć w niej udział, wystarczy kontakt z CSUAV. Firma organizuje także nocleg i wyżywienie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

iddvegas-590x200

Jakie atrakcje znajdziemy w programie?

 1. Wystawa dronów : quadrokoptery, hexakoptery, oktokoptery;
 2. Wystawa dronów BVLS : elektryczne, spalinowe;
 3. Wykład tematyczny z Prawa Lotniczego / Kancelaria Radców Prawnych;
 4. Wykład tematyczny z Przepisów Przepisów Lotniczych / Polska Agencja Żeglugi Powietrznej;
 5. Pokazy lotów dronów poza zasięgiem wzroku BVLOS;
 6. Pokazy lotów dronów w zasięgu wzroku;
 7. Wyścigi FPV klasa 250 / na specjalnie zbudowanym torze;
 8. Wyścigi równolegle dronów;
 9. Symulatory lotów;
 10. Próba pobicia rekordu w jednoczesnym lataniu w jednym miejscu dronów.

Prawdopodobnie, atrakcji będzie jeszcze więcej.

CSUAV zaprasza wszystkich chętnych do wystawienia swoich dronów lub do wzięcia udziału w wyścigu równoległym oraz do pobicia rekordu w jednoczesnym lataniu dronami w jednym miejscu – licząc ilość aktywnych dronów.

Dodam także na koniec,  iż całkiem niedawno firma CSUAV stała się certyfikowanym ośrodkiem przez ULC i tym samym znalazła się również na mojej wewnętrzne liście ośrodków szkoleń dla operatorów bezzałogowców, którą oczywiście udostępniam na InfoDronie.

Artykuły podobne

 • Jak przygotować się na dronową rewolucję? Międzynarodowe wydarzenie dla branży dronowej w Warszawie

  Liderzy polskiej i europejskiej sceny dronowej spotkają się 18 kwietnia 2023 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa na wydarzeniu poświęconemu miejskiej mobilności powietrznej.   Rynek dronowy ma obecnie prognozowany jeden z największych wskaźników wzrostu. Wartość rynku w 2030 roku szacowana jest na 90 miliardów dolarów. Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa planuje wspierać ten sektor gospodarki wraz […]

 • Drony rozpoznawcze Mayfly od Asseco dla polskiej armii

  Asseco Poland w komunikacie prasowym przekazało, że w ramach realizacji przetargu dla Wojska Polskiego, Asseco oddało do użytku armii 6 zestawów Bezzałogowego Systemu Powietrznego Mayfly. Każdy zestaw składa się z 4 dronów, a także stacji kierowania i kontroli z dedykowanym oprogramowaniem oraz pakietem akcesoriów. Nowy sprzęt umożliwi m.in. prowadzenie obserwacji dzienno-nocnych przeciwnika i terenu, ocenę […]

 • Bayraktary dla Polski. Pierwszy z czterech zestawów (6xTB2) już w Mirosławcu.

  Umowę na dostawę dla Sił Zbrojnych RP 4 zestawów bezzałogowych systemów powietrznych (BSP) klasy MALE Bayraktar TB2 podpisano w maju 2021 r. W tym tygodniu natomiast do Sił Zbrojnych RP dotarł już pierwszy z zestawów, obejmujący m.in. 6 bezzałogowych statków powietrznych wraz z 3 mobilnymi stacjami kontroli. Pierwsza partia dostaw zakontraktowanego sprzętu wojskowego obejmuje również […]

 • Wojna na Ukrainie wyznacza nowe trendy. Zrzutki na drony bojowe stają się powszechne.

  W czasie wojny można pomagać na bardzo wiele sposobów. Można bez problemu wspierać cele małe, jednostkowe, ale również i te duże, a nawet militarne. Do tych ostatnich z całą pewnością wpisują się zrzutki na tureckie Bayraktary oraz polskie drony Warmate. Bayraktary Owych tureckich dronów bojowych chyba nikomu przedstawiać specjalnie nie trzeba… Wsławiły się w trakcie […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).