via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

I Międzynarodowy Dzień Dronów. Także w Polsce! [14.03.2015]

POLAND

Już za kilka dni będziemy świadkami iście wiekopomnego wydarzenia. Po raz pierwszy w historii, rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Dronów. To impreza organizowana w wielu różnych krajach, w tym samym dniu, łącząca ludzi o tych samych pasjach i zainteresowaniach. To dzień, w którym bariery językowe i geograficzne nie mają znaczenia dla wszystkich miłośników bezzałogowców.

Jak to będzie wyglądać w Polsce?

„International Drone Day” organizowany jest w naszym kraju przez Centrum Szkolenia UAV sp z o.o. z Solca (koło Warszawy). Dokładniejszy adres dla zainteresowanych, to Puławska 28d, 05-532 Solec.
Impreza rozpocznie się o 10:00 i będzie trwać co najmniej do 18:00 (zapewne dłużej…). Aby wziąć w niej udział, wystarczy kontakt z CSUAV. Firma organizuje także nocleg i wyżywienie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

iddvegas-590x200

Jakie atrakcje znajdziemy w programie?

 1. Wystawa dronów : quadrokoptery, hexakoptery, oktokoptery;
 2. Wystawa dronów BVLS : elektryczne, spalinowe;
 3. Wykład tematyczny z Prawa Lotniczego / Kancelaria Radców Prawnych;
 4. Wykład tematyczny z Przepisów Przepisów Lotniczych / Polska Agencja Żeglugi Powietrznej;
 5. Pokazy lotów dronów poza zasięgiem wzroku BVLOS;
 6. Pokazy lotów dronów w zasięgu wzroku;
 7. Wyścigi FPV klasa 250 / na specjalnie zbudowanym torze;
 8. Wyścigi równolegle dronów;
 9. Symulatory lotów;
 10. Próba pobicia rekordu w jednoczesnym lataniu w jednym miejscu dronów.

Prawdopodobnie, atrakcji będzie jeszcze więcej.

CSUAV zaprasza wszystkich chętnych do wystawienia swoich dronów lub do wzięcia udziału w wyścigu równoległym oraz do pobicia rekordu w jednoczesnym lataniu dronami w jednym miejscu – licząc ilość aktywnych dronów.

Dodam także na koniec,  iż całkiem niedawno firma CSUAV stała się certyfikowanym ośrodkiem przez ULC i tym samym znalazła się również na mojej wewnętrzne liście ośrodków szkoleń dla operatorów bezzałogowców, którą oczywiście udostępniam na InfoDronie.

Artykuły podobne

 • DRON/UP! w Poznaniu [26-27.09.2015]

  Niektórzy nie zdążyli jeszcze ostygnąć po targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kilecach, gdzie też można było zobaczyć mnóstwo sprzętu bezzałogowego, czy też po Paradzie Robotów (Droniadzie) w Krakowie, a już mamy kolejne ciekawe imprezy związane ściśle z DRONAMI! Mowa tu oczywiście o konwencie DRON/UP! 2015, który organizowany jest wspólnie z imprezą Drzwi Otwarte […]

 • Bezzałogowy Air Show w stolicy Holandii.

  Tytułowe Air Show odbędzie się w Amsterdamie. Air Show, to oczywiście pokazy lotnicze. Nie spodziewaj się jednak po niniejszej imprezie pokazu załogowców! Bez wątpienia, to jedna z pierwszych, tego typu, tak dużych imprez, przygotowywanych naprawdę pieczołowicie w najdrobniejszych szczegółach, które częściowo zdradza niesamowita prezentacja wideo przygotowana przez twórców widowiska. Osoby kochające samoloty wojskowe i cywilne […]

 • Plan modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie bezzałogowców.

  W ostatnich dniach, na stronie rodzimego Ministerstwa Obrony Narodowej, pojawił się bardzo ciekawy dokument, który to dotyczy planu modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022, a zawiera m.in. ogólne plany pozyskania dla SZ dronów w programie „Bezzałogowe systemy rozpoznawcze i rozpoznawczo – uderzeniowe”! W połowie stycznia pisałem już o planach pozyskania Wizjerów i Orlików […]

 • Konstruktorzy dronów z Krakowa pojadą do Dubaju. Po zwycięstwo w konkursie „Drones for good”.

  „Drones For Goods” to międzynarodowy konkurs dla konstruktorów bezzałogowych systemów latających (BSL’i), organizowany przez rząd ZAE z inicjatywy szejka Mohammed’a Bin Rashid Al Maktoum wice-prezydenta i premiera ZAE oraz obecnego władcy w Dubaju. Technicznie organizacją konkursu zajmuje się KPRM oraz powołany międzynarodowy komitet techniczny. Konkurs wspierają m.in. Microsoft, Samsung, czy Indra. Konkurs składa się z […]

adasskoo
Dronitolog, bloger, publicysta, pomysłodawca InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).