via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Orbiter 3B – Izraelskie oko cyklopa

p1568408The Aeronautics Orbiter 3b with Controp T-Stamp payload. (Controp)

Dość nietypowy wygląd, jak na drona wojskowego, przypominający nieco jednookiego mitycznego cyklopa (no może uskrzydlonego cyklopa), to nie jedyne, co wyróżnia ów drona z tłumu! Orbiter 3b, to unowocześniona wersja świetnej serii izraelskich dronów produkowanych przez firmę Aeronautics. Wersja 3b, to szyfrowana łączność z bazą rzędu 10 megabajtów na sekundę (nie mylić z megabitów!), znacznie bardziej wyciszony lot, wielość trybów obserwacji, m.in. obraz w podczerwieni, noktowizor, full HD, potrafi zaznaczać cele naziemne laserowo (po co? – wiadomo 🙂 ), podobno jest odporny na przechwycenia, (chociaż osobiście zdania jestem, że wszystko da się przechwycić, jeśli ma się ku temu odpowiednie umiejętności, predyspozycje, finanse, itp., ale powiedzmy, że ten akurat, jest), ma zwiększony zasięg w stosunku do prekursora do 150km, czas lotu do 7h, GPS, potrafi zapisywać także własne dane misji, prędkość max 130km/h, wysokość max ok 5,5km. Rozpiętość skrzydeł to lekko ponad 4 metry. Jedyny mankament, wg mnie, to dość ułomy start, ponieważ wymaga katapulty. No tak, wyobrażacie sobie cyklopa wystrzelonego z katapulty? Prawie jak gra o tron. hyhy.

Ale wracajmy do tematu.

Dronem zainteresowało się już ok 10 międzynarodowych klientów, m.in. USA, co też sugerować może, że do czynienia mamy z naprawdę unikalną maszyną! Czyżby miały uzupełniać serię dronów z oznaczeniem Q ? Co sądzicie?

Na lądzie nieco jak cyklop, w powietrzu nieco jak rekin młot. Rekin młot poniżej. 🙂

1568409_-_mainThe new Aeronautics Orbiter 3b was unveiled in late September. Source: Aeronautics

źródło: Aeronautics

Artykuły podobne

  • Duch.

    Halloween co prawda mamy już za sobą, a mimo to, dziś będzie o duchach. Bynajmniej nie o straszeniu, latających zjawach, czy cmentarnych marach. 😉 Duch, to kolejny świetny dron, o którym warto wiedzieć coś więcej. Zatem do rzeczy. Podobnie, jak wiele, udanych dronów, duch-dron ma swoje początki na platformie refundingowej. Tym razem indiegogo.com. Znalazł wśród […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).