Na kickstarterze ciekawe pomysły chyba nigdy się nie skończą.
Tym razem w oko wpadł mi dron, który jest w stanie „zrozumieć” gesty operatora. Ciut podobnie działa to jak Kinect w Xbox, czyli Ty sobie machasz rączusiami, a Twoja postać w grze robi to samo. Natomiast dron Mind4 bardziej naśladuje pieska, albo rzeczonego niewolnika, niż robi to samo co Ty, mianowicie np. każesz mu gestem zrobić siad… dron siada, pokazujesz leć, leci. W każdym bądź razie dość podobne, dość proste i cieszy, prawda? 🙂
Siad piesku. www.kickstarter.com
Ponadto, z ciekawostek należy wymienić, że dron jest w stanie odróżnić Twoją osobę od otoczenia, a nawet cokolwiek innego, jeśli to dokładnie zakreślisz. Dzięki czemu dron może równie dobrze śledzić Ciebie, nawet jeśli poruszasz się w tłumie, jak i śledzić np psa, kota, słonia albo żyrafę ! Wszystko zależy od tego, jakie polecenie wydasz. Samo zaś wydawanie polecenia tego typu, to też sprawa bajecznie prosta, po prostu zakreślamy cel paluszkiem. Operacja znana ze smartphonów, czy tabletów. Okazuje się, że Mind4 też ma z nimi sporo wspólnego. Kontrolerem może być smartphone, a i sam też dron jest prawie jak rzeczony smartphone! Ponieważ Mind4 działa na Androidzie! Robi się ciekawie 🙂
Jako, że jest to platforma otwarta, dron ma praktycznie nieograniczone możliwości (w zasadzie ograniczone tylko kreatywnością programistów z całego świata).
Dron jest typu FPV, czyli możemy uzyskać z niego obraz na żywo podczas lotu.
Inne parametry są może nie porażająco dobre, ale dobre i zadowalające, jak na współczesną, latającą kamerkę pro-sportową, kamerka z zoomem optycznym Full HD, niezła ilość złącz, możliwość podłączenia gimbala 3D, a w związku z tym także kamery zewnętrznej, np GoPro, 2 tryby lotu (nieco zmodyfikowana opcja follow me i manual – czyli podążaj za mną lub za czymkolwiek innym, co zostanie zaznaczone i funkcja ręcznego sterowania) Dron może także działać w różnych trybach, np inaczej się zachowuje śledząc skoczka narciarskiego, a inaczej np biegacza, itp. Trybów wyczynowych wstępnie jest 6 (raczej tak na początek, jako, że w grę wchodzi android).
Całość wygląda może nie szałowo, ale dość estetycznie. Inspire 1 był ładniejszy, prawda? Ale i sporo droższy. W wypadku Mind4 w końcu nie liczy się aż tyle uroda, co jego inteligencja!
Dron trafi do produkcji masowej we wrześniu przyszłego roku. Jest na co czekać? Nie znudziły się Ci drony do selfie?
Dla wielu na pewno nie, a każdy nowy model, to coraz to większy wybór. Pamiętacie np Anurę, FlyNixie, 3D Pocketcopter, czy PlexiDrone?
źródło inf. i fot.: kickstarter.com