via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Ultra HD zagościło na dobre w świecie dronów – DJI Inspire 1

Firma DJI to jeden z wiodących producentów dronów cywilnych na świecie. Całkiem przypadkiem z Chin. 😉 Każdy znawca lub co najmniej miłośnik dronów na pewno słyszał chociażby o modelu Phantom II. Więksi zapaleńcy znają zapewne także model Spreading Wings S1000. DJI oczywiście modeli na koncie ma więcej, niż wymienione, aczkolwiek te wymienione są na tyle dobre, by sprzedawały się jak ciepłe bułeczki, a samej firmie przyniosły sławę i wielkie korzyści.

Teraz czas na kolejny model – DJI Inspire 1, który wczoraj trafił na rynek.

s2bgbody-fc6991953616435f6be9ec2aeea31c3f
fot: dji.com

Inspire 1 ma jednak więcej wspólnego z linią Spreading Wings, niż z mniejszymi Phantomami, co nie zmienia faktu, że dron jest ten bardzo atrakcyjny, wyjątkowo funkcjonalny i na pewno znajdzie rzeszę nabywców.

Co w nim takiego wyjątkowego oprócz futurystycznego wyglądu rodem z gwiezdnych wojen, czy terminatora? Na pewno na uwagę zasługuje:

 • Zintegrowana kamera umożliwiającą nagrywanie obrazu w jakości 4K

  Obiektyw składa się z 9 soczewek, a sensor potrafi wykonywać zdjęcia wielkości 12-megapiskeli. Mankamentem jest niestety ilość klatek/sekundę, 30 – tylko i aż. Kąt widzenia obiektywu to aż 94 stopnie, na pocieszenie opcja RAW
  camera-f12d5ee8259aa0fc9b25918d659abec8
  fot: dji.com

 • Trójosiowy gimbal

  Wyjątkowa stabilizacja obrazu, chociaż stabilizacja w 3 płaszczyznach w najnowszych, topowych dronach, to już standard. Pisałem na InfoDronie o tym już wielokrotnie.

 • Dron pozwala kręcić wideo panoramiczne

  Gimbal umożliwia operatorowi obracanie kamery wokół własnej osi, więc bez problemu można wykonać zdjęcie w 360 stopniowym polu.

 • przesyła też obraz Full HD na odległość 1,5-2 km

  w takiej rozdzielczości, to faktycznie wynik bardzo dobry! Dobry do podglądania 😉

 • Sterowanie może się odbywać z pomocą dwóch padów

  jeden do obsługi samego drona, drugi dla kamery

 • Wykonany jest w dużej mierze z carbonu

  ultra lekki i wytrzymały, tak w skrócie
  B2MxKNFCQAA4pYQ
  fot: dji.com

 • Jest składany

  Ramiona drona potrafią się składać, także w czasie lotu, dzięki czemu ten dość duży dron także świetnie radzi sobie w małych pomieszczeniach

 • Sterowanie może się odbywać z pomocą dwóch padów

  jeden do obsługi samego drona, drugi dla kamery, więc spokojnie jednym dronem może sterować 2 operatorówdjiinspire1

Wygląda więc na to, że konkurencja zadrży! Nie tylko producenci dronów, ale także producenci kamer! Taki gopro w najnowszej odsłonie przecież ma podobne parametry, jak kamera omawianego Inspire 1. Decydując się natomiast na Inspire 1, nie trzeba już dokupywać żadnych dodatkowych gażetów, by mieć wypasioną, latającą kamerę.

Trzeba też przyznać, ze dron nie nadaje się do amatorskich zabaw, to raczej sprzęt dla profesjonalistów, m.in. filmowców, z zasobnym portfelem. Dla firmy specjalizującej się w produkcjach filmowych, czy fotografii, zakup takiego sprzętu, to na pewno opłacalna inwestycja, dla przeciętnego amatora jednak cena trudna do pogodzenia, w zaokrągleniu ów dron kosztuje ok 10-11 tys zł.

I dużo i mało, zależy jak patrzeć, aczkolwiek sprzęt i parametry ma ciekawe i prezentuje się niebywale dobrze.

Zobaczymy, jak wypadnie w testach przeprowadzonych w „terenie”. Póki co, cieszmy oczy.

Na koniec DJI Inspire 1 w akcji:

źróło: dji.com

Artykuły podobne

 • Lufthansa Aerial Services podpisuje umowę z producentem dronów, firmą DJI

  Lufthansa Aerial Services, oddział Lufthansa Consulting, podpisał wczoraj umowę z firmą DJI, wiodącym producentem dronów, na użycie jej platform lotniczych w celu opracowania komercyjnych aplikacji dla swoich kluczowych klientów. Wykorzystując drony DJI i otwarte systemy pokładowe, Lufthansa będzie integrować sprzęt i oprogramowanie, zarządzać działaniem technologii i uprości analizę danych. Obie firmy będą współpracować w celu […]

 • DJI Phantom 3 z kamerą 4K nadchodzi.

  Chińska firma DJI – która coraz bardziej wyrasta na lidera wśród producentów dronów cywilnych, zaprezentowała wczoraj (8.04.2015) na konferencji Experience Wonder swój najnowszy produkt – Phantom’a 3. Sprzęt będzie dostępny w przeciągu kilku tygodni w USA, jednak już teraz możliwa jest w wielu sklepach przedsprzedaż (tzw preorder). W odróżnieniu do Phantoma 2, który oferowany jest […]

 • DJI Inspire 1 ponownie zaskakuje. Kamera 4K z gimbalem „bez drona”.

  Na początku listopada firma DJI pokazała światu swój najnowszy model drona Inspire 1, co wywołało na świecie duże zainteresowanie. Dodam, zasadne, ponieważ to jedna z najlepszych konstrukcji quadcopterów do filmowania, jakie dotychczas powstały. Bez wątpienia silną stroną tegoż modelu jest gimbal oraz kamera, która nagrywa obraz w 4K (Ultra HD)! Zagadką jednak wówczas było mocowanie […]

 • Phantom 2 w ogniu chwały…

  fot: DJI DJI ostatnio pochwaliło się ciekawą wideorelacją z…. UWAGA wnętrza wulkanu! Na chwilę obecną trudno powiedzieć, czy bardziej zależało im na tym, aby zajrzeć w piekielną otchłań i pokazać całemu kochanemu światu, jak to tam cieplutko wewnątrz jest, czy bardziej pokazać, że ich kluczowy produkt, czyli Phantom 2, daje radę i w naprawdę ekstremalnym […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).