via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Titan Aerospace produkującego drony solarne wykupiło google!

titan_pJeszcze niedawno nad przejęciem tego producenta dronów zastanawiał się Facebook. Ostatecznie jednak korporacja zdecydowała się na Ascentę, brytyjską firmę z tego samego sektora.

Google wczoraj poinformowało, że przejęło firmę Titan Aerospace, zajmującą się produkcją dronów. Co ciekawe, wcześniej media donosiły, że Facebook jest zainteresowany kupnem tej spółki, jednak ostatecznie ekipa Marka Zuckerberga postawiła na konkurencyjną firmę Ascenta. Jaki cel miałoby w tym zakupie Google, pomijając prztyczek w stronę twórców serwisu społecznościowego?

Jak podaje Wall Street Journal, dzięki nowemu nabytkowi Google będzie mogło dostarczać – zgodnie ze swoimi zamierzeniami – dostęp do Internetu w różne miejsca, gdzie jest on nieosiągalny. Drony z Titan Aerospace potrafią osiągać olbrzymie wysokości, działają dzięki wbudowanym bateriom słonecznym i mogą latać przez kilka lat bez przerwy. Google potwierdziło, że zamierza wykorzystać je we współpracy z opartym na balonach projekcie Loon, by rozwiązać globalne problemy z dostępem do sieci.

Jest też druga strona medalu – odpowiednio wyposażone drony będą mogły ułatwić gigantowi z Mountain View wykonywanie zdjęć lotniczych, które następnie można wykorzystać w usłudze Google Maps.

Źródło: WSJ.com, komputerswiat.pl
Fot.: Titan Aerospace

Artykuły podobne

  • Drony transportowe. Porażka Google kontra sukces Amazona.

    Drony dostarczające przesyłki zakupione przez internet, to z całą pewnością ciekawy i intrygujący temat, z jednej strony dostrzec można w nim ogromny potencjał i ogólną aprobatę społeczną, z drugiej zaś masę zagrożeń, obaw i sprzeciwów. Na którą zaś stronę przechyli się szala zwycięstwa i dla kogo – o tym dalej. Zacznijmy od Google. Dla przypomnienia, […]

  • Drony solarne z rodzimego kraju Draculi.

    O Rumuni w Polsce nie słyszy się za często. No chyba, że w kinach pojawia się kolejna część przygód księcia Draculi… A szkoda, bo Rumunia, to piękny kraj z piękną historią, który ma się czym pochwalić. Co ciekawe, w zakresie produkcji dronów – także! I wcale nie mam na myśli dronów – zabawek, a potężne […]

  • Internet z drona Facebooka?

    Brzmi jak science fiction, ale to całkiem prawdziwa wiadomość! Facebook pracuje nad systemem, który ma dostarczyć internet do odległych zakątków świata. W tym celu chce stworzyć siatkę dronów i satelitów, które będą dostarczać Internet z powietrza. W ten sposób do sieci będą mogły zalogować się miliardy nowych użytkowników, do których obecnie internet nie dociera drogą […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).