via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

3D Pocketcopter – czyli koncepcyjny dron dla smartfonów

ppqxtaafz9dm3g0al30b

Indiegogo.com to portal crowdfundingowy, podobnie jak np Kickstarter, skupia fundatorów „ciekawych pomysłów”. Ale co to ma do tematu dronów?

Mianowicie ostatnio na Indiegogo sporym zainteresowaniem cieszy się projekt latającej kamery, czyli bądź co bądź drona. Co w nim niezwykłego?

Raz, że kompaktowe rozmiary, prostota w użytkowaniu, sterowaniu, ładowaniu i kompatybilność prawie z każdym smartfonem, a dwa – to po prostu ładny gadżet dla każdego. Niby innowacyjne zbytnio nie jest ale diabeł tkwi w szczegółach!

Jednym z nich jest fakt, że ów dron, to nie standardowy quadcopter, a bardziej jednowirnikowiec, czyli copter lub onecopter – cholera wie w sumie jak to nazwać 😉 Autor nazywa wymownie 3D Pocet Copter – jak dla mnie za długie.

W teorii prezentuje się nieźle i chyba nie tylko ja jestem tego zdania, bo kwota dofinansowania jest już całkiem pokaźna.

Sami zobaczcie.

link: https://www.indiegogo.com/projects/3d-pocketcopter-the-flying-camera

 

Artykuły podobne

 • Lily, czyli dron-kamera dla aktywnych, prawie bez wad.

  Pamiętając historię Bill’a Gates’a, czy Steve’a Jobs, wydaje się, że czasy garażowych, rewolucyjnych wynalazków mamy już dawno za sobą i niewiele jest już rzeczy, które mogą nas zaskoczyć… Nic jednak bardziej mylnego! Garażowi, świetni konstruktorzy nadal istnieją i wygląda też na to, że istnieć nadal będą. W końcu genialne umysły nie zawsze przecież chodzą w […]

 • DJI Inspire 1 ponownie zaskakuje. Kamera 4K z gimbalem „bez drona”.

  Na początku listopada firma DJI pokazała światu swój najnowszy model drona Inspire 1, co wywołało na świecie duże zainteresowanie. Dodam, zasadne, ponieważ to jedna z najlepszych konstrukcji quadcopterów do filmowania, jakie dotychczas powstały. Bez wątpienia silną stroną tegoż modelu jest gimbal oraz kamera, która nagrywa obraz w 4K (Ultra HD)! Zagadką jednak wówczas było mocowanie […]

 • Duch.

  Halloween co prawda mamy już za sobą, a mimo to, dziś będzie o duchach. Bynajmniej nie o straszeniu, latających zjawach, czy cmentarnych marach. 😉 Duch, to kolejny świetny dron, o którym warto wiedzieć coś więcej. Zatem do rzeczy. Podobnie, jak wiele, udanych dronów, duch-dron ma swoje początki na platformie refundingowej. Tym razem indiegogo.com. Znalazł wśród […]

 • ZANO. Mały, latający mądrala, który pstryknie Ci fotkę.

  Wysyp przeróżnych modeli dronów na rynku mamy. To fakt. Zwłaszcza wśród modeli budżetowych i tych najmniejszych. Im ich więcej, tym oczywiście mamy większy wybór, ale też z drugiej strony, firmom produkującym takie maleństwa, coraz trudniej jest się przebić wśród konkurencji. Jedyne wyjście, to stworzyć coś wyjątkowego, najlepiej małego, ale o dużych możliwościach. Wydaje się mało […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).