via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Bezzałogowce Banshee na pokładzie brytyjskiego lotniskowaca HMS Prince of Wales

Banshee HMSPWLS2

Jak donosi firma QinetiQ, ów firma wygrała kontrakt z Royal Navy na na 1,5 miliona funtów, aby przetestować bezzałogowca Banshee Jet80+ na lotniskowcu Prince of Wales. Odbędzie się to pod koniec 2022 r. u wschodniego wybrzeża USA.

QinetiQ zapewni swoją wiedzę ekspercką w zakresie UAS Banshee Jet80+, aby wesprzeć przyszłe wykorzystanie tychże maszyn przez Royal Navy w operacjach grup uderzeniowych lotniskowców. Próby eksperymentalne, które są ściśle związane z programem, przetestują Banshee QinetiQ Target Systems w scenariuszach treningowych i ISR, koncentrując się na określonych profilach lotu i optycznym rozpoznawaniu zasobów.

Banshee dają możliwość przećwiczenia procedur operacyjnych, naśladując pociski manewrujące i szybkie odrzutowce wroga. Wraz z dodaniem systemów walki elektronicznej Banshee będzie stymulować nie tylko systemy radarowe statków i samolotów, ale także systemy ostrzegania o zagrożeniach, dodając więcej głębi i rzeczywistości do szkolenia, które można przeprowadzić. To również zademonstruje potencjalne wykorzystanie Banshee w roli wabika.

„Kontynuacja współpracy z QinetiQ w ramach Projektu Vampire jest nieoceniona we wspieraniu gromadzenia dowodów na to, w jaki sposób takie możliwości mogą zwiększyć śmiertelność naszych lotniskowców” – powiedział pułkownik Phil Kelly RM, szef Carrier Strike & Maritime Aviation w Royal Navy.

„Te testy pozwolą nam wykorzystać samoloty Banshee w przykładowych scenariuszach ISR, rolę, którą można szybko zrealizować w środowisku operacyjnym. Pokaże również, w jaki sposób Vampire może zaspokoić nasze potrzeby szkoleniowe, aby lepiej przygotować się na realistyczne zagrożenia, zapewniając, że nasz trening będzie nadal zbliżony do rzeczywistych sytuacji.

Simon Cooper, Business Development Director UK Defense w QinetiQ dodał:

„Nasz udział w tych ważnych próbach i powiązanym z nimi programie Vampire Phase 1 pokazuje operacyjne znaczenie zdolności Banshee i QinetiQ do dostarczania odpowiednich wyników szkolenia operacyjnego i eksperymentów dla Royal Navy. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszej współpracy z Marynarką Wojenną i możliwości dalszego wspierania ich w ich podróży w kierunku przyszłych morskich sił lotniczych”.

źródło: informacja prasowa qinetiq.com

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).