via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Firma Kratos Defence & Security Solutions, Inc. ogłosiła, że ​​niedawno zakończyła udaną serię lotów dwoma samolotami produkcyjnymi XQ-58A Valkyrie dla programu Skyborg.

58A Valkyrie

W skład zespołu programowego wchodzą: Myśliwce Sił Powietrznych USA (USAF) oraz Dyrekcja Zaawansowanych Statków Powietrznych, Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych(AFRL), USAF 40 Eskadra prób w locie(FLTS), USAF 46 Eskadra testowa Kratosa.

„Ciągła ewolucja i demonstracja systemu USAF Skyborg wyznacza kurs dla zakresu zastosowań taktycznych, które Skyborg ma adresować i informować. Te ostatnie loty Skyborg, z produkcyjnymi samolotami Valkyrie dostarczonymi w ramach kontraktu Skyborg, ilustrują korzyści i użyteczność tych systemów bezzałogowych, jednocześnie informując o koncepcjach operacyjnych i koncepcjach zatrudnienia (CONEMPS). Cały zespół Kratos jest podekscytowany tym, że może być częścią tej zmieniającej gry przestrzeni aplikacji dla wojskowych bezzałogowych systemów lotniczych”.

– Steve Fendley, prezes Kratos Unmanned Systems Division

XQ-58A Valkyrie został początkowo opracowany we współpracy z AFRL w ramach programu Low Cost Attritable Strike Demonstrator (LCASD) z wieloma kolejnymi programami i projektami dla kilku klientów i aplikacji. Te liczne aplikacje programowe są kontynuowane w programie Skyborg, a także w kilku innych związanych z produkcją, konkretnymi zastosowaniami misyjnymi i rozwojem operacyjnym rodziny XQ-58A niedrogich, szybkich, taktycznych UAV.

Źródło: Informacja prasowa Kratos kratosdefense.com

Artykuły podobne

  • Problemy USA. Poważnie braki w personelu do obsługi dronów uderzeniowych.

    Bolączką większości armii narodowych w wielu krajach są braki w uzbrojeniu. My Polacy, daleko szukać przykładów nie musimy. Amerykanie natomiast, jak się okazuje, mają nieco inny problem. O ironio, mają więcej bezzałogowców uderzeniowych, niż mogą obecnie obsłużyć z uwagi na braki kadrowe. Problem generalnie dotyczy dronów MQ-1 Predator oraz MQ-9 Reaper. Wydaje się w sumie śmieszne, […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).