via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Bezzałogowiec z narkotykami spadł na parking supermarketu w Meksyku, w Tijuanie.

Fot: AFP

Metaamfetamina, Fot: AFP

Rzeczony w temacie dron, najprawdopodobniej należy do jednego z meksykańskich gangów. Policja nie ustaliła jeszcze, gdzie leciał ów dron, ani skąd, ani tym bardziej do kogo konkretnie  należy. Wiadomo tylko, że przewoził metaamfetaminę. Z uwagi jednak na fakt, iż miasto Tijuana leży blisko granicy ze Stanami Zjednoczonymi, przypuszczać można, iż najprawdopodobniej dron próbował przemycić narkotyki właśnie przez granicę do USA.

Jak donosi meksykańska policja, takie zdarzenia występują niestety coraz częściej. Bezzałogowce niestety służą także i do niecnych celów.

Inny, podobny przypadek, jaki miał niedawno miejsce, dotyczył przemytu papierosów na Litwie (o czym nie omieszkałem też napisać 🙂 )

 

źródło: PAP

Artykuły podobne

  • Chałupniczy dron przemycał papierosy z Rosji do Litwy.

    Udźwig do 10 kg, zasięg do kilkuset metrów, GPS, automatyczne uwalnianie ładunku w określonym miejscu wg współrzędnych GPS. To parametry, o których wiele, komercyjnie sprzedawanych modeli dronów, może tylko pomarzyć! Wspomniane cechy dotyczą bezzałogowego, średniej wielkości samolotu, który został wykonany, jak widać na zdjęciu, w dość amatorski sposób. Co za tym idzie, dość niskim kosztem. […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).