via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Dron PKP przyłapał złodziei węgla na gorącym uczynku.

Dziś kontynuacja historii pt. „kolejowe drony„, o której jakiś czas temu pisałem.

fot:TVN24 / PKP

fot:TVN24 / PKP

W ubiegłym roku PKP Cargo rozpoczęła testy nowego systemu monitorowania terenów wzdłuż torów kolejowych, opartego o bezzałogowce. Drony są w zasadzie nadal testowane przez PKP Cargo i nie doszło jeszcze do ogólnokrajowego wdrożenia, a już mamy pierwsze doniesienia o przyłapanych złodziejach węgla! Co więcej, PKP udostępniło nagranie w internecie, na którym całkiem dobrze widać całą szajkę złodziei „w akcji”. Jak widać na załączonym wideo, złodzieje, po zreflektowaniu się, że są obserwowani przez drona, rozpoczynają ucieczkę, dość chaotyczną, która finalnie, jak donosi Mirosław Kuk, rzecznik PKP Cargo, nie kończy się dla nich dobrze (Policja). Całe zajście miało miejsce w Bielszowicach 25 stycznia, dzielnicy Rudy Śląskiej, gdzie akurat testowano bezzałogowca.

 Na nagraniu udostępnionym przez PKP Cargo widać, jak grupa mężczyzn ładuje worki ze skradzionym węglem do auta. Następnie rozdziela się – samochód z ładunkiem odjeżdża, a pięciu pozostałych mężczyzn ucieka w stronę zabudowań. //tvn

 źródło: TVN24 Katowice

Artykuły podobne

  • Kolejowe drony. Na szynach?

    Otóż, jako, że składy PKP są nagminnie okradane z ładunku węglowego i jako, że złodzieje są w dalszym ciągu w dużej mierze bezkarni, i jako, że stare metody zawodzą, toteż nasze kochane, bardzo kreatywne PKP postanowiło walczyć z procederem w nowy, dość oryginalny sposób (za publiczne pieniądze!). Tajna broń PKP to oczywiście drony! Zacznijmy może […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).