via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Drony dopilnują weselników, by Ci się nie pozabijali.

Na szczęście takie cuda, to nie w Polsce! 🙂

drone-hero-660x330
fot: hurriyetdailynews.com

Ale okazuje się, że w Turcji jak najbardziej. W prowincji Tokat w rejonie Morza Czarnego, policja i żandarmeria zakupiła drony, które mają zapobiegać używania broni podczas wesel.

Brzmi ciut dziwnie, przynajmniej dla mnie, ale w Turcji, strzelanie z prawdziwej broni podczas wielkich uroczystości, np w trakcie wesel na cześć państwa młodych, to wręcz tradycja. Stąd, w wielu domach trzyma się broń, nie zawsze jednak  legalnie. Nie trudno się też domyśleć, że zdarza się, że takie wystrzały czasem kończą się tragicznie.

Tureckie przepisy prawa naturalnie zabraniają używania broni w takich okolicznościach, ale oczywiście nagminnie są one łamane. Drony generalnie mają ukrócić ten proceder. Pomysłodawcami są sami urzędnicy z miasta Erbaa w prowincji Tokat.

W tym roku, od stycznia do października, ukarano 77 osób, na prawie 15 tysięcy lir za używanie fajerwerków. Na weselach policja skonfiskowała 4 pistolety, 24 sztuki broni na ślepe naboje, 32 naboje i 5 karabinów.

Urzędnicy zapowiadają, że drony będą także używane do obserwacji lasów, czy wykrywania pożarów.

Źródło: hurriyetdailynews.com

Artykuły podobne

 • Dron w roli profesora!

  Czy drony mogą uczyć dzieci? Przyszłość, zapewne odległa, pokaże… A czy mogą kontrolować dzieci w szkole na egzaminie? Owszem! Przynajmniej tak uważają Belgowie… Brzmi to trochę jak historia z Archiwum X, w którą nie chce się wierzyć i naprawdę trudno uwierzyć. Zanim jednak rozstrzygniemy kwestię wiary w tę niedorzeczność, zerknij może najpierw na film poniżej: […]

 • Predatory w policji.

  Drony w administracji, to szczerze powiedziawszy żadna nowość. Pisałem już chociażby o zakupach dronów przez francuską policję (budżet ok 100 mln euro), czy też o dronach z Argentyny, które służą tamtejszemu fiskusowi. Ostatnio także poruszyłem wątek polski, mianowicie nasze rodzime PKP także zainteresowało się dronami… Brytyjska policja też ma drony, jak i zapewne obecnie prawie […]

 • Kolejowe drony. Na szynach?

  Otóż, jako, że składy PKP są nagminnie okradane z ładunku węglowego i jako, że złodzieje są w dalszym ciągu w dużej mierze bezkarni, i jako, że stare metody zawodzą, toteż nasze kochane, bardzo kreatywne PKP postanowiło walczyć z procederem w nowy, dość oryginalny sposób (za publiczne pieniądze!). Tajna broń PKP to oczywiście drony! Zacznijmy może […]

 • Masz drona? Spokojnie, Policja też ma.

  fot: AFP O tym, że moda na drona ma się obecnie całkiem dobrze, nikogo przekonywać chyba nie muszę. Coraz więcej ludzi chce mieć drona, lub przynajmniej chce o nich wiedzieć więcej. Okazuje się też, że od tych ludzkich, ciut przyziemnych potrzeb, Policja też nie jest wolna! I tak oto we Francji MSW wydało blisko 100 […]

adasskoo
Dronitolog, bloger, publicysta, pomysłodawca InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).