via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Drony dopilnują weselników, by Ci się nie pozabijali.

Na szczęście takie cuda, to nie w Polsce! 🙂

drone-hero-660x330
fot: hurriyetdailynews.com

Ale okazuje się, że w Turcji jak najbardziej. W prowincji Tokat w rejonie Morza Czarnego, policja i żandarmeria zakupiła drony, które mają zapobiegać używania broni podczas wesel.

Brzmi ciut dziwnie, przynajmniej dla mnie, ale w Turcji, strzelanie z prawdziwej broni podczas wielkich uroczystości, np w trakcie wesel na cześć państwa młodych, to wręcz tradycja. Stąd, w wielu domach trzyma się broń, nie zawsze jednak  legalnie. Nie trudno się też domyśleć, że zdarza się, że takie wystrzały czasem kończą się tragicznie.

Tureckie przepisy prawa naturalnie zabraniają używania broni w takich okolicznościach, ale oczywiście nagminnie są one łamane. Drony generalnie mają ukrócić ten proceder. Pomysłodawcami są sami urzędnicy z miasta Erbaa w prowincji Tokat.

W tym roku, od stycznia do października, ukarano 77 osób, na prawie 15 tysięcy lir za używanie fajerwerków. Na weselach policja skonfiskowała 4 pistolety, 24 sztuki broni na ślepe naboje, 32 naboje i 5 karabinów.

Urzędnicy zapowiadają, że drony będą także używane do obserwacji lasów, czy wykrywania pożarów.

Źródło: hurriyetdailynews.com

Artykuły podobne

 • Turecki UCAV odrzutowy Kizilelma wykonał swój pierwszy pełny oblot

  Turecka firma obronna Baykar poinformowała, że ​​jej pierwszy bezzałogowy powietrzny pojazd bojowy z napędem odrzutowym (UCAV) odbył swój dziewiczy lot dnia 14.12.2022. Kızılelma będzie mogła przenosić 1500 kilogramów ładunku (broń i urządzenia itp.). Zasięg lotu wynosi 930 kilometrów, a wysokość operacyjną zadeklarowano na 10 668 metrów. Może działać w powietrzu przez pięć godzin i osiąga maksymalną prędkość […]

 • 6 tonowa Kizilelma z 1.5 tony uzbrojenia wkrótce nad tureckim niebem.

  Turecki koncern Baykar, znany przede wszystkim jako producent modelu TB2, bezzałogowca biorącego aktywny udział w wojnie z Rosją na Ukrainie, poinformował o pierwszych udanych testach bezzałogowca odrzutowego klasy stealth Bayraktar Kizilelma (BBSL wcześniej oznaczanego jako Muharip İnsansız Uçak Sistemi). Test dotyczył autonomicznego kołowania. Koncern Bayraktar zapowiedział również, że Kizilelma ma się wznieść w powietrze najprawdopodobniej […]

 • Bayraktary dla Polski. Pierwszy z czterech zestawów (6xTB2) już w Mirosławcu.

  Umowę na dostawę dla Sił Zbrojnych RP 4 zestawów bezzałogowych systemów powietrznych (BSP) klasy MALE Bayraktar TB2 podpisano w maju 2021 r. W tym tygodniu natomiast do Sił Zbrojnych RP dotarł już pierwszy z zestawów, obejmujący m.in. 6 bezzałogowych statków powietrznych wraz z 3 mobilnymi stacjami kontroli. Pierwsza partia dostaw zakontraktowanego sprzętu wojskowego obejmuje również […]

 • Bayraktary dla Bangladeszu.

  Bayraktary TB2 wciąż na topie! Jak donosi bangladeska gazeta Prothom Alo – siły zbrojne Bangladeszu otrzymają w najbliższym czasie tureckie bbsl Bayraktar TB2. Umowę w sprawie zakupu podpisano zaledwie kilka dni temu. Obie strony nie zdradziły jednak szczegółów transakcji, w tym liczby dronów oraz wartości zamówienia. O transakcji poinformował ambasador Turcji w Bangladeszu – Mustafa […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).