via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Drony nad Paryżem. Znowu…

Wieża Eiffla, fot:wikipedia.org

Wieża Eiffla, fot:wikipedia.org

W nocy, z poniedziałku na wtorek (23-24.02.2015), dostrzeżono drony w różnych miejscach Paryża.

Na pozór – informacja mało sensacyjna, trzeba jednak pamiętać, że po pierwsze – bezzałogowce bez odpowiedniej zgody latać nad tymże miastem nie mogą, po drugie, Francja jest świeżo po zamachu dżihadystów na siedzibę francuskiego tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”, po trzecie, to nie pierwszy taki incydent, przy którym nie udało się zidentyfikować sprawców – w tym wypadku operatorów.

Drony we Francji latały już wielokrotnie nad elektrowniami atomowymi, nad Pałacem Elizejskim, … no i znów sobie polatały.

Tym razem operatorzy bezzałogowców mieli iście bajeczne widoki z owych maszyn (zakładając, że drony miały kamery, FPV), ponieważ drony zauważono m.in. nad wieżą Eiffla, nad Muzeum Luwr, czy nad placem Zgody (Place de la Concorde)!

Po raz kolejny, nie udało się schwytać sprawców.

Nie będę za bardzo ironizować, ponieważ warto tu przypomnieć, że do takich incydentów dochodziło i dochodzi także i w innych krajach, m.in. w Polsce, czy USA.

Miejmy tylko nadzieję, że w końcu ktoś, na odpowiednim miejscu i z odpowiednimi możliwościami, zauważy problem i zrobi z tym porządek.

źródło: tvn24

Artykuły podobne

 • Airbus, Finmeccanica i Dassault Aviation stworzą europejskiego drona klasy MALE

  Wiodące firmy europejskiego rynku lotniczo-kosmicznego – Airbus Defence and Space, Finmeccanica i Dassault Avation  przyjęły z zadowoleniem informację o podpisaniu porozumienia między Francją, Niemcami i Włochami o rozpoczęciu projektu badawczego, którego celem jest stworzenie europejskiego, bezzałogowego systemu latającego. Zgodnie z postanowieniami porozumienia, podpisanego przedwczoraj przez przedstawicieli wszystkich trzech państw, firmy będą odpowiedzialne za dwuletni projekt […]

 • Francja: drony zwalczane przez drony

  O tym, że francuska administracja ma problem z dronami, przekonywać nikogo nie trzeba. W ciągu ostatnich miesięcy doszło w tym kraju do co najmniej kilku poważnych naruszeń stref chronionych przez drony, co zaniepokoiło nie tylko lokalną społeczność, ale także i międzynarodową. Drony latały wielokrotnie nad obiektami ważnymi strategicznie dla państwa, m.in. wielokrotnie nad elektrowniami atomowymi, […]

 • Niemcy i Francja wspólnie zbudują bezzałogowca do zadań bojowych.

  Obecnie niemiecka Bundeswehra korzysta w Afganistanie z izraelskiego modelu „Heron 1” (oblatany już w 1994r). To dobry i sprawdzony sprzęt, jednak jest on zbyt „mały”, by przenosić broń. Zatem, żeby posiadać bezzałogowe systemy walki, Bundeswehra musi albo kupować bezzałogowce amerykańskie, ewentualnie izraelskie, lub je dzierżawić. Inne opcje są raczej mało prawdopodobne. Stąd pomysł, aby przy […]

 • Dron nad Pałacem Elizejskim we Francji.

  Po niedawnych doniesieniach o dronach nad francuskimi elektrowniami atomowymi, przyszła teraz kolej na Pałac Elizejski, czyli oficjalną siedzibę prezydenta Francji. Oba zdarzenia, oprócz samego użycia bezzałogowego statku powietrznego, raczej nie mają wspólnych cech. W szczególe mowa o dosłownie kilkusekundowym locie w nocy z poniedziałku na wtorek. Dron, zaraz po namierzeniu przez policję i żandarmerię, odleciał…. […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).