via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Francuzi rzucili pomysł, czy w Polsce wypali?

10689916_290159881177627_302387039582639758_nfacebook.com/airgonay

Chodzi oczywiście o wyścigi dronów, jakie ostatnio zorganizowali Francuzi. Konkretniej społeczność związana Facebookiem o nazwie Airgonay. Wyścigi w stylu Star Wars to ciekawy pomysł i filmik poniżej robi furorę na youtube również w Polsce, o czym można się przekonać chociażby na wykopie! Czy w Polsce dałoby się coś takiego zorganizować? Cóż, pewno tak, tylko czy znajdą się chętni, którzy wezmą w zawodach udział ze sporym ryzykiem rozbicia swojego drona?

Hmm, gdyby wprowadzić nagrody, nieco urozmaicić tory, nieco nagłośnić sprawę, ustandaryzować konstrukcje dronów i zasady zabawy, tak, aby zawody były w miarę sprawiedliwe, to mogłoby być całkiem ciekawie!

OK, szukam sponsora do wyścigów 😀


www.youtube.com

Artykuły podobne

  • DRON/UP! w Poznaniu [26-27.09.2015]

    Niektórzy nie zdążyli jeszcze ostygnąć po targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kilecach, gdzie też można było zobaczyć mnóstwo sprzętu bezzałogowego, czy też po Paradzie Robotów (Droniadzie) w Krakowie, a już mamy kolejne ciekawe imprezy związane ściśle z DRONAMI! Mowa tu oczywiście o konwencie DRON/UP! 2015, który organizowany jest wspólnie z imprezą Drzwi Otwarte […]

  • Dron festiwal w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. [16.05.2015]

    W październiku ubiegłego roku, w jednym z artykułów, zadałem  skromne pytanie odnośnie wyścigów dronów: Czy w Polsce pomysł się przyjmie? Wygląda na to, że długo na odpowiedź nie musimy czekać i wygląda też na to, iż Polacy organizują się nawet lepiej niż Francuzi w tym zakresie. O czym dalej. Otóż, jak zaznaczyłem już w tytule, […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).