via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

DRON/UP! w Poznaniu [26-27.09.2015]

Niektórzy nie zdążyli jeszcze ostygnąć po targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kilecach, gdzie też można było zobaczyć mnóstwo sprzętu bezzałogowego, czy też po Paradzie Robotów (Droniadzie) w Krakowie, a już mamy kolejne ciekawe imprezy związane ściśle z DRONAMI!

DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]


Mowa tu oczywiście o konwencie DRON/UP! 2015, który organizowany jest wspólnie z imprezą Drzwi Otwarte ŁAWICA/CHECK-IN. DRON/UP! to m.in. konferencja, targi dronów, wyścigi dronów (tzw 250-tek), pokazy bezzałogowców oraz spotkania z wybitnymi specjalistami ze świata dronów. Konferancja naturalnie jest otwarta (czytaj darmowa), sam zaś organizator wszystkich chętnych uprzejmie prosi tylko o rejestrację online na dronup.org lub poprzez kontakt mailowy z michal@dronup.org

Czego możemy się spodziewać po spotkaniu/konferencji?

Jak zapewnia Pan Michała Mroczkowski… „Obrady odbędą się 26.09 (sobota) w godzinach 9:30-13:00, w sali konferencyjnej Strefy VIP lotniska Poznań-Ławica.
W ramach panelu dyskusyjnego w szerokim gronie specjalistów – od regulatorów i prawników przez ubezpieczycieli, konstruktorów, aż po użytkowników UAV – będziemy dyskutowali na wszystkie tematy związane z obowiązującymi regulacjami prawnymi, bezpieczeństwem i edukacją w zakresie użytkowania bezzałogowych statków latających. Porozmawiamy o przyszłości dronów w Polsce, ich roli w naszym życiu i najciekawszych zastosowaniach.

Konferencja DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Konferencja DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Potwierdzonymi prelegentami będą m.in.: przedstawiciel Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, p. Tomasz Rumiński, radca prawny p. Tomasz Prost (Bird&Bird), p. Przemysław Stasiak (Forum internetowe RC-FPV.pl).  Nazwiska kolejnych referentów w trakcie potwierdzania.”
Organizator zastrzega sobie jednak, iż ilość miejsc jest ograniczona i obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Konferencja DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Konferencja DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Wyścigi dronów?

Tak! Jednak tylko określonej wielkości. Obowiązują także zapisy, podobnie jak z konferencją, jest także naturalnie szczegółowy regulamin i … NAGRODA – 5000zł!

– do wyścigu dopuszczone są wyłącznie drony klasy 250 (250 mm rozstawu między silnikami), maksymalny rozmiar śmigła 5”
– wyścig na czas na torze z ustawionymi bramkami
– zawodnicy używają instalacji FPV (First Person View): gogle lub monitor LCD
– pomiar czasu za pomocą chipów z indywidualnym IP
– każdy zawodnik może korzystać podczas zawodów z dwóch dronów
– udział w wyścigu poprzedzony jest rundą kwalifikacyjną
– udział w zawodach jest bezpłatny

Pokazy, tzw. EXPO!

Każdy, kto chce pokazać swoje bezzałogowe maszyny w czasie konwentu, może także się zarejestrować przez stronę dronup.org i zostać aktywnym uczestnikiem targów. Ekspozycje odbędą się w hali odpraw poznańskiego lotniska Ławica.

Chętni do uczestnictwa w wydarzeniach mogą się także zgłosić mailowo do Pana Michała Mroczkowskiego: michal@dronup.org lub telefonicznie: 536 506 136 (w zakresie konferencji), do Pani Marty Jankowiak:: up@dronup.org lub tel.: 668 472 059 (organizacja, zawody) lub do Pani Karoliny Kończal: karolina@dronup.org lub tel: 505 043 135 (w zakresie targów/expo).

Jak trafić?

Organizatorzy podeszli do tematu profesjonalnie i przygotowali uczestnikom wszystko jak na tacy – łącznie z mapą!

Mapa DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Mapa DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Teren zawodów w szczególe wyglądać będzie tak:

Wyścigi DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Wyścigi DRON/UP w Poznaniu [26-27.09.2015]

Do wydarzenia zostało niespełna 10 dni, toteż wszyscy zainteresowani wydarzeniem muszą się sprężyć! 🙂 Dodam także, że po sukcesie takich imprez jak Dron Festiwal, który tego roku odbył się w Gdyni, czy też Mazury Drone Show 2015, możemy być niemal pewni, że i Dron/UP! będzie równie ważny, udany i warty uwagi.

źródło: dzięki uprzejmości Pana Michała Mroczkowskiego, dronup.org, FB

Artykuły podobne

 • I Międzynarodowy Dzień Dronów. Także w Polsce! [14.03.2015]

  Już za kilka dni będziemy świadkami iście wiekopomnego wydarzenia. Po raz pierwszy w historii, rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Dronów. To impreza organizowana w wielu różnych krajach, w tym samym dniu, łącząca ludzi o tych samych pasjach i zainteresowaniach. To dzień, w którym bariery językowe i geograficzne nie mają znaczenia dla wszystkich miłośników bezzałogowców. Jak to […]

 • Bezzałogowy Air Show w stolicy Holandii.

  Tytułowe Air Show odbędzie się w Amsterdamie. Air Show, to oczywiście pokazy lotnicze. Nie spodziewaj się jednak po niniejszej imprezie pokazu załogowców! Bez wątpienia, to jedna z pierwszych, tego typu, tak dużych imprez, przygotowywanych naprawdę pieczołowicie w najdrobniejszych szczegółach, które częściowo zdradza niesamowita prezentacja wideo przygotowana przez twórców widowiska. Osoby kochające samoloty wojskowe i cywilne […]

 • Mazury Drone Show 2015 [1-5.05.2015r.]

  Wygląda na to, że maj w tym roku w Polsce będzie pod znakiem bezzałogowca, przynajmniej w zakresie imprez masowych. Całkiem niedawno na InfoDronie informowałem, że 16 maja tego roku odbędzie się Dron Festiwal w Gdyni, natomiast dziś, z przyjemnością informuję, że nieco wcześniej, tj. 1-5 maja tego roku, odbędzie się Mazury Drone Show 2015 na […]

 • Dron festiwal w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. [16.05.2015]

  W październiku ubiegłego roku, w jednym z artykułów, zadałem  skromne pytanie odnośnie wyścigów dronów: Czy w Polsce pomysł się przyjmie? Wygląda na to, że długo na odpowiedź nie musimy czekać i wygląda też na to, iż Polacy organizują się nawet lepiej niż Francuzi w tym zakresie. O czym dalej. Otóż, jak zaznaczyłem już w tytule, […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).