via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

IX Zlot Pilotów RC-FPV – Skoczów, Kaplicówka [12-14.06.2015]

Wzorem lat ubiegłych, w tym roku także, po raz już IX, odbędzie się „Zlot Pilotów RC-FPV”. Zlot ma charakter ogólnopolski i organizowany jest w Skoczowie w dniach 12-14 czerwca. W programie imprezy znajdziemy m.in. pokazy modeli RC/FPV, loty FPV, noc kopterów (12.06, 20:00), czy wyścigi bezzałogowców.

Jako, że zlot ten jest organizowany podczas „Dni Skoczowa”, w imprezę zaangażowały się także władze miasta, które m.in. zabezpieczają teren imprezy plenerowej, jak i zapewniają pomoc medyczną (lokalna Straż Pożarna), czy nawet nocleg (w Strażnicy, pole namiotowe, etc.).

plakat: ReMo, fot:ZBIPOK, rc-fpv.pl

plakat: ReMo, fot:ZBIPOK, rc-fpv.pl

Trzeba jednak podkreślić, że impreza ta nie nosi znamion czysto komercyjnego widowiska, typu airshow. To przede wszystkim zlot pasjonatów, miłośników bezzałogowców, w szczególności pilotów RC FPV (Remote Controlled First Person View). To swego rodzaju piknik, na którym zjeść możesz m.in. gulasz, grochówkę, czy kiełbaski, popijając bezalkoholowym piwem (ostatnie tyczy się kierowców, pilotów, kobiet w ciąży i dzieci), podziwiając przy tym innych modelarzy w akcji.


Lokalizacja / interaktywna mapa satelitarna

[google-map-v3 shortcodeid=”TO_BE_GENERATED” width=”100%” height=”350″ zoom=”16″ maptype=”satellite” mapalign=”center” directionhint=”false” language=”default” poweredby=”false” maptypecontrol=”true” pancontrol=”true” zoomcontrol=”true” scalecontrol=”true” streetviewcontrol=”true” scrollwheelcontrol=”false” draggable=”true” tiltfourtyfive=”false” enablegeolocationmarker=”false” enablemarkerclustering=”false” addmarkermashup=”false” addmarkermashupbubble=”false” addmarkerlist=”Kaplicówka Krzyż Papieski, Jana Żebroka, Skoczów{}1-default.png{}IX Zlot Pilotów RC-FPV” bubbleautopan=”true” distanceunits=”miles” showbike=”false” showtraffic=”false” showpanoramio=”false”]

Kaplicówka Krzyż Papieski, Jana Żebroka, Skoczów (przygraniczne miasteczko, w sąsiedztwie: Czechy i Słowacja), mapy Google.


Strategiczny plan imprezy

fot: ReMo, rc-fpv.pl

fot: ReMo, rc-fpv.pl

Legenda:

 • Linia czerwona – LOTNISKO – TEREN LOTÓW;
 • Linia czerwona pogrubiona – Za tą linią najczęściej spacerujący po Kaplicówce;
 • Linia zielona – obserwatorzy;
 • Linia żółta – samochody;
 • Linia żółta pogrubiona – stanowiska uczestników.

Teren po lewej, oznaczony czerwoną ramką, to pas rezerwowy. Tam także odbędą się loty z przeszkodami, typu tunel, zygzak, możliwość przelotu w lesie, a także [uwaga]… przelot przez płonącą obręcz.


Nieco historii, czyli jak to wyglądało w latach ubiegłych:

 • 2010r – IV Ogólnopolski Zlot Pilotów FPV
 • 2011r – V Ogólnopolski Zlot Pilotów FPV
 • 2012r – VI Ogólnopolski Zlot Pilotów FPV
  link do filmu //brak możliwości zagnieżdżenia na stronie
 • 2013r – VII Ogólnopolski Zlot Pilotów FPV
 • 2014r – VIII Ogólnopolski Zlot Pilotów FPV

Informację na temat zlotu uzyskasz także pod numerem telefonu: 731-063-046. Zapraszam także na forum RC-FPV, na którym toczy się dyskusja na ww. temat.

źródło: forum RC-FPV, FB

Artykuły podobne

 • Piknik Modelarski w Kargowej [25.04.2015]

  Piknik Modelarski w Kargowej organizowany jest już po raz III. To impreza plenerowa zorganizowana na terenie starego Lotniska Modelarskiego w ww. miejscowości (przy ulicy Sportowej). Piknik odbędzie się w sobotę w dniu 25 kwietnia (sobota) tego roku o godzinie 10:00. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. wystawę modeli (w tym szybowce, motoszybowce; elektryczne, spalinowe), pokazy akrobatyczne (3D […]

 • Duch.

  Halloween co prawda mamy już za sobą, a mimo to, dziś będzie o duchach. Bynajmniej nie o straszeniu, latających zjawach, czy cmentarnych marach. 😉 Duch, to kolejny świetny dron, o którym warto wiedzieć coś więcej. Zatem do rzeczy. Podobnie, jak wiele, udanych dronów, duch-dron ma swoje początki na platformie refundingowej. Tym razem indiegogo.com. Znalazł wśród […]

 • ZANO. Mały, latający mądrala, który pstryknie Ci fotkę.

  Wysyp przeróżnych modeli dronów na rynku mamy. To fakt. Zwłaszcza wśród modeli budżetowych i tych najmniejszych. Im ich więcej, tym oczywiście mamy większy wybór, ale też z drugiej strony, firmom produkującym takie maleństwa, coraz trudniej jest się przebić wśród konkurencji. Jedyne wyjście, to stworzyć coś wyjątkowego, najlepiej małego, ale o dużych możliwościach. Wydaje się mało […]

 • Francuski Parrot już gotów zaopatrywać Świętych Mikołajów!

  Jeśli Święty Mikołaj posiada zasobniejszy portfel niż przeciętny, to już może on złożyć zamówienie na najnowszy model drona francuskiej, całkiem już znanej firmy Parrot. Trzeba być niestety mocno grzecznym aż do samych świąt, by go dostać, ponieważ ów dron do tanich nie należy! Ale wierzcie mi, warto się postarać i naprawdę fajnie byłoby go dostać! […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).