via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Mazury Drone Show 2015 [1-5.05.2015r.]

Mazury Drone Show 2015, fot: aspoland.com

Mazury Drone Show 2015, fot: aspoland.com

Wygląda na to, że maj w tym roku w Polsce będzie pod znakiem bezzałogowca, przynajmniej w zakresie imprez masowych. Całkiem niedawno na InfoDronie informowałem, że 16 maja tego roku odbędzie się Dron Festiwal w Gdyni, natomiast dziś, z przyjemnością informuję, że nieco wcześniej, tj. 1-5 maja tego roku, odbędzie się Mazury Drone Show 2015 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Logo Warmii i Mazur

Logo Warmii i Mazur

Mazury Drone Show, to impreza pod patronatem Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Pana Piotra Ołowskiego, organizowana przez Aeroklub Kraina Jezior. Impreza z założenia ma mieć charakter cykliczny (coroczny).

Organizatorzy zapraszają oczywiście do udziału każdego, kto  chciałby się publicznie „pochwalić” swoimi dokonaniami oraz własnym sprzętem, jak i tych, którzy po prostu kochają drony i chcieliby je zobaczyć z bliska.

Jak twierdzi prezes Aeroklubu Kraina Jezior, Pan Stanisław Tołwiński, istnieją różne możliwości i formy zaistnienia zainteresowanych udziałem instytucji, firm i uczelni na pierwszej imprezie poświęconej DRONOM.

Sekretariat organizacyjny „Mazury Drone Show 2015” funkcjonuje pod adresem :

 • Aeroklub Krainy Jezior,
 • ul. Olsztyńska 15 A, 11-500 Giżycko
 • Email: akj@lotniskoketrzyn.pl lub wilamowo@lotniskoketrzyn.pl, s.tolwinski@mazuryairshow.pl
 • tel. +48 501 258 134.

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior

Artykuły podobne

 • DRON/UP! w Poznaniu [26-27.09.2015]

  Niektórzy nie zdążyli jeszcze ostygnąć po targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kilecach, gdzie też można było zobaczyć mnóstwo sprzętu bezzałogowego, czy też po Paradzie Robotów (Droniadzie) w Krakowie, a już mamy kolejne ciekawe imprezy związane ściśle z DRONAMI! Mowa tu oczywiście o konwencie DRON/UP! 2015, który organizowany jest wspólnie z imprezą Drzwi Otwarte […]

 • Bezzałogowy łowca danych z Gliwic

  Informacja jako elementarna, kluczowa cząstka współczesnego świata Gospodarka, w tym przemysł, rolnictwo, sektor usługowy, kultura, nauka, sztuka i wszelkie inne twory społeczne, posługują się stale informacją. Nierzadko w postaci wielkich zbiorów danych. Sprawne zaś operowanie tymiż zbiorami, jak i równie sprawne ich pozyskiwanie, to kluczowe zadania ówczesnego świata, gwarantujące postęp. Metod pozyskiwania danych jest oczywiście […]

 • Krakowscy urzędnicy miejskie inwestycje nadzorują dronem.

  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, dalej zwany jako ZIKIT, do monitorowania obiektów miejskich, kontroli obiektów inżynieryjnych, w szczególności inwestycji budowlanych, już od tego poniedziałku, wykorzystuje bezzałogowca. Pierwszym obiektem, jaki został sfilmowany przez drona, była ulica Podwale, na której trwa remont torowiska (przy Plantach). Dzięki zastosowaniu bezzałogowca, urzędnicy mogą nie tylko monitorować przebudowę torowiska […]

 • I Międzynarodowy Dzień Dronów. Także w Polsce! [14.03.2015]

  Już za kilka dni będziemy świadkami iście wiekopomnego wydarzenia. Po raz pierwszy w historii, rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Dronów. To impreza organizowana w wielu różnych krajach, w tym samym dniu, łącząca ludzi o tych samych pasjach i zainteresowaniach. To dzień, w którym bariery językowe i geograficzne nie mają znaczenia dla wszystkich miłośników bezzałogowców. Jak to […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).