via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Pomoc humanitarna i ratujące życie szczepionki za pomocą dronów.

UPS NAWIĄZUJE GLOBALNĄ WSPÓŁPRACĘ Z ZIPLINE I GAVI, ABY ZREWOLUCJONIZOWAĆ SPOSÓB DOSTARCZANIA POMOCY HUMANITARNEJ I RATUJĄCYCH ŻYCIE SZCZEPIONEK ZA POMOCĄ DRONÓW

Startujący płatowiec z wyrzutni

Startujący płatowiec z wyrzutni

Sieć dronów w Rwandzie potencjalnym wzorem dla innych krajów

ATLANTA, STANY ZJEDNOCZONE, 9 maja 2016 r. — Fundacja UPS (NYSE: UPS), poinformowała o nawiązaniu współpracy z kalifornijską firmą Zipline działającą w branży robotyki oraz Gavi, the Vaccine Alliance. Współpraca ta ma na celu zbadanie możliwości stosowania dronów w procesie dostarczania ratujących życie lekarstw, szczepionek i krwi na całym świecie.
Środki lecznicze zbyt często psują się lub nie docierają na czas do potrzebujących. Partnerstwo publiczno-prywatne pozwala połączyć globalne doświadczenie UPS w dziedzinie logistyki, łańcuchów chłodniczych i branży medycznej z siecią dronów Zipline oraz rozległym doświadczeniem Gavi w dziedzinie ratowania i ochrony życia. Firmy i organizacja nabyły tę wiedzę w krajach rozwijających się oraz w najbardziej odległych miejscach świata.
Aby wspomóc realizację inicjatywy na jej pierwszym etapie, Fundacja UPS przeznaczyła na ten cel dotację w wysokości 800 tysięcy dolarów.

„Partnerstwa publiczno-prywatne stanowią klucz do rozwiązania wielu problemów naszego świata” — powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS i dyrektor ds. różnorodności i integracji w UPS. „Dzięki nim każdy partner może wnieść swój wkład w postaci unikalnej wiedzy i doświadczenia. UPS od zawsze poszukuje nowatorskich sposobów na poprawę logistyki działań humanitarnych, dzięki którym jest w stanie przyczynić się do ratowania życia ludzi. Jesteśmy dumni z partnerstwa z Gavi i Zipline, dzięki któremu możemy rozszerzyć metody wykorzystania rozwiązań rwandyjskiego rządu na skalę globalną”.

Zrzut paczki

Zrzut paczki na spadochronie

Jeszcze w tym roku rząd Rwandy rozpocznie użytkowanie dronów Zipline, zdolnych zrealizować maksymalnie 150 dostaw krwi dziennie do 21 placówek położonych w zachodniej części kraju, w których przeprowadza się transfuzje. Według danych WHO1 Afryka ma największy na świecie odsetek śmierci kobiet w wyniku krwotoku poporodowego, co sprawia, że zwiększenie dostępu kobiet na całym kontynencie do transfuzji ma dziś krytyczne znaczenie.

Dane statystyczne zacytowane w przemówieniu dr Margaret Chan, dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia, z dnia 1.03.2016 r.

„Współpraca z UPS i Zipline to dla nas niesamowita możliwość zbadania nowego obszaru dostaw produktów medycznych” — podkreśla dr Seth Berkley, dyrektor generalny Gavi, the Vaccine Alliance. „To zupełnie nowy sposób na dostarczanie szczepionek do oddalonych społeczności, dlatego tak bardzo zależy nam na sprawdzeniu, czy bezzałogowe samoloty będą w stanie szybko i bezpiecznie przenosić szczepionki przeznaczone dla dzieci żyjących w najbardziej niedostępnych miejscach”.

Porozumienie UPS

Porozumienie UPS

Mimo, że krajowa sieć dronów tworzona na terytorium Rwandy wykorzystywana jest w głównej mierze w transporcie krwi, planowane jest rozszerzenie tej inicjatywy o szczepionki, środki stosowane w leczeniu HIV/AIDS, malarii, gruźlicy i innych chorób. Szacuje się, że w ciągu najbliższych trzech lat program prowadzony na terenie Rwandy pozwoli ocalić tysiące istnień. Może także posłużyć jako doskonały model do wykorzystania w innych krajach.

„Każdego roku brak możliwości dostarczenia ratujących życie leków do najbardziej potrzebujących osób stanowi przyczynę milionów zgonów, którym możemy zapobiec. Prace prowadzone w ramach naszej współpracy pozwolą raz na zawsze rozwiązać ten problem” — mówi Keller Rinaudo, dyrektor generalny Zipline. „Dzięki wiedzy i wizji UPS, Gavi oraz Zipline drony pozwolą nam uratować tysiące osób – w sposób, który dotychczas pozostawał poza naszym zasięgiem”.

Informacje o UPS Foundation

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań, w tym transport przesyłek i towarów, ułatwienia w handlu międzynarodowym oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do wydajniejszego zarządzania działalnością biznesową. Od czasu założenia w 1907 r. firma UPS kierowała się zasadami społecznej odpowiedzialności, wspierając programy spełniające długofalowe potrzeby społeczne. Założona w 1951 roku Fundacja UPS zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2015 r. firma UPS oraz jej pracownicy, aktywni i emerytowani, przeznaczyli ponad 110 mln dolarów na cele charytatywne na całym świecie. Strona internetowa Fundacji UPS znajduje się pod adresem UPS.com/Foundation. Najnowsze wiadomości o UPS są dostępne pod adresem pressroom.ups.com/RSS.

Infomacje o Gavi, the Vaccine Alliance

Gavi, the Vaccine Alliance jest partnerstwem publiczno-prywatnym, skupiającym się na ratowaniu życia dzieci oraz ochronie zdrowia wszystkich ludzi poprzez promowanie równego dostępu do szczepionek w krajach o niższych dochodach. Vaccine Alliance zrzesza rządy krajów-darczyńców i krajów rozwijających się, a także Światową Organizację Zdrowia, UNICEF, Bank Światowy, branżę produkcji szczepionek, agencje ds. technicznych, społeczeństwo obywatelskie, organizację Bill & Melinda Gates Foundation oraz innych partnerów z sektora prywatnego. Gavi korzysta z nowatorskich mechanizmów finansowania, w tym ze współfinansowania przez kraje otrzymujące pomoc, aby zapewnić stały napływ środków pozwalających na dostarczanie odpowiednich ilości szczepionek. Od 2000 r. działalność Gavi przyczyniła się do uodpornienia 500 milionów dzieci oraz pozwoliła zapobiec blisko 7 milionom przyszłych zgonów.

Zipline International, Inc.

Zipline to kalifornijskie przedsiębiorstwo prowadzące działalność w branży robotyki. Firma współpracuje z rządami krajów, aby zapewnić niezawodny transport produktów medycznych na końcowym etapie. Misją długoterminową Zipline jest stworzenie systemu natychmiastowych dostaw dla całej planety, który pozwoli transportować leki i inne produkty potrzebującym bez użycia tradycyjnych paliw. Działalność Zipline wspierają jedni z największych inwestorów na świecie, w tym między innymi Sequoia Capital, Google Ventures, SV Angel, Subtraction Capital, założyciel firmy Yahoo — Jerry Yang, współzałożyciel firmy Microsoft — Paul Allen oraz Uniwersytet Stanforda.

źródło: komunikat prasowy UPS, Zipline, Gavi

Artykuły podobne

 • Drony transportowe. Porażka Google kontra sukces Amazona.

  Drony dostarczające przesyłki zakupione przez internet, to z całą pewnością ciekawy i intrygujący temat, z jednej strony dostrzec można w nim ogromny potencjał i ogólną aprobatę społeczną, z drugiej zaś masę zagrożeń, obaw i sprzeciwów. Na którą zaś stronę przechyli się szala zwycięstwa i dla kogo – o tym dalej. Zacznijmy od Google. Dla przypomnienia, […]

 • Chiński Alibaba idzie w ślad za Google, DHL i Amazonem.

  Jeśli jakiś produkt zaczynają kopiować Chiny, to bez wątpienia znaczy, że jest on już dobry, konkurencyjny, a wręcz dojrzały. Przynajmniej taka zasada obowiązuje do tej pory. Przypomnijmy sobie dla przykładu chociażby cykl artykułów pt. „Chińskie wersje znanych bezzałogowców. (część I, część II, część III)”. A co powiecie na to, że w identyczny sposób, jak odzież, […]

 • Drony Amazon’a w USA póki co jednak nie polecą, …, ale może w Indiach?

  W odniesieniu do zajawki o Amazon, Federalna Administracja Lotnictwa jednoznacznie przekreśliła plany firmy Amazon. W wystosowanym oświadczeniu FAA jasno daje do zrozumienia, że drony przynajmniej w najbliższym czasie nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych. Żadnego rodzaju dostarczanie paczek do osób za opłatą również zostało ujęte.  FAA obawia się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Amazon to […]

 • Przesyłki kurierskie z drona

  Logo Amazon. Fot. Andrew Harrer/Bloombergźródło: Bloomberg CEO największego sklepu internetowego na świecie Jeff Bezos, poinformował o niezwykłym projekcie, który może zmienić rzeczywistość e-zakupów. Już za kilka lat, dzięki wykorzystaniu dronów, nasze zamówienia mają być dostarczane nawet w 30 minut. Projekt Amazon Prime Air zakłada, że już wkrótce klienci sieci będą otrzymywać zamówione produkty bez udziału […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).