via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

System „antydronowy” Northrop Grumman C-UAS kończy testy ogniowe w Yuma w Arizonie

HUNTSVILLE, Alabama – 22 listopada 2022 r. – System dowodzenia i kontroli (C2) krótkiego zasięgu Counter Unmanned Aerial Systems (C-UAS) firmy Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC) pomyślnie przeszedł najbardziej złożony jak dotąd system testów systemów. Forward Area Air Defence Command and Control (FAAD C2) służył jako system C2 dla wszystkich zasobów C-UAS używanych do wykrywania i przechwytywania różnych rodzajów broni podczas prób strzelania na żywo podczas ostatnich testów na poligonie Yuma w Arizonie.

fot. Northrop Grumman

Nasz sprawdzony w walce system Counter UAS C2 nieustannie dostosowuje się do obecnych i przyszłych zagrożeń” — powiedziała Christine Harbison, wiceprezes i dyrektor generalny ds. systemów bojowych i gotowości do misji w firmie Northrop Grumman. „Jak wykazaliśmy, nasza otwarta architektura może szybko zintegrować nowe możliwości z całego pola bitwy.

Christine Harbison, Northrop Grumman

Ocena obejmowała kilka złożonych testów ze scenariuszami ognia na żywo z wykorzystaniem FAAD C2 zintegrowanego z ośmioma czujnikami i sześcioma efektorami jednocześnie w celu obrony przed skoordynowanymi atakami rakietowymi, artyleryjskimi i moździerzowymi oraz bezzałogowymi systemami powietrznymi (UAS). FAAD C2 dostarczył złożony pojedynczy zintegrowany obraz powietrza z wieloma zagrożeniami, aby zapewnić świadomość sytuacyjną, identyfikację i ocenę zagrożeń oraz pokonać wrogie cele za pomocą wielu typów efektorów.

Test ogniowy na żywo przeprowadzony przez armię amerykańską ocenił wydajność najnowszego systemu C-UAS przed wdrożeniem systemów do użytku operacyjnego. Pomyślne ukończenie FAAD C2 umożliwiło firmie Northrop Grumman wypuszczenie nowej linii bazowej oprogramowania, która obejmuje nowe możliwości C-UAS.

źródło: komunikat prasowy Northrop Grumman

Artykuły podobne

 • USA: Bezzałogowiec X-47B tankuje także w locie

  X-47B to bezzałogowiec uderzeniowy opracowany  przez Northrop Grumman. Jest koronnym przykładem użycia technologii Stealth, dzięki której maszyna jest niezwykle trudna do wykrycia przez wroga. Bezzałogowiec ten jest w stanie także startować i lądować na okrętach (US Navy). W ostatnich dniach, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych pochwaliła się także kolejnym osiągnięciem. Mianowicie X-47B przeszedł z sukcesem próby […]

 • LOCUST – drony obserwacyjno-uderzeniowe działające w roju.

  Nad systemem LOCUST pracuje Office of Naval Research (ONR, o dziwo, tym razem nie jest to DARPA). W szczególe program ten zakłada użycie niedużych dronów w misjach obserwacyjnych, jak i bojowych, które będą działać razem, w tzw. roju. Program ten dla amerykańskiego Pentagonu ma kluczowe znaczenie, ponieważ zakłada użycie tanich maszyn masowo (zatem będą oszczędności), […]

 • DARPA: Projekt TERN – pokładowe bezzałogowce klasy MALE.

  Czym nas dziś DARPA zaskoczy? DARPA (Defense Advanced Research Project Agency – Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Obronnych), tym razem we współpracy z biurem badań naukowych US Navy (Office of Naval Research), pracuje nad kolejnym, ambitnym projektem bezzałogowca, zwanym dalej TERN (Tactically Exploited Reconnaissance Node, oznacza także rybitwę). Rola tych dwóch organizacji sprowadza się w zasadzie […]

 • Australia w kolejce po MQ-9 Reaper ?

  Jak donosi Defense24, Amerykanie z US Air Force szkolą australijskich operatorów bezzałogowców w zakresie obsługi MQ-9 Reaper. Co prawda brakuje tu informacji, aby Australia kupowała takowe maszyny, jednak nie trudno się domyślić, iż takie plany bez wątpienia posiada. Tym bardziej jest to prawdopodobne, ponieważ informacja ta zbiega się nieprzypadkowo z inną – mianowicie amerykański Departament […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).