via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

DJI Phantom 3 z kamerą 4K nadchodzi.

Phantom 3, fot: DJI

Phantom 3, fot: DJI

Chińska firma DJI – która coraz bardziej wyrasta na lidera wśród producentów dronów cywilnych, zaprezentowała wczoraj (8.04.2015) na konferencji Experience Wonder swój najnowszy produkt – Phantom’a 3. Sprzęt będzie dostępny w przeciągu kilku tygodni w USA, jednak już teraz możliwa jest w wielu sklepach przedsprzedaż (tzw preorder).

W odróżnieniu do Phantoma 2, który oferowany jest w wariantach z kamerą i bez kamery, trójka będzie dostępna tylko z kamerą, stąd też sugerowana przez producenta, alternatywna nazwa, to „latająca kamera”. Trójka będzie także dostępna w dwóch wariantach, jak wspomniałem oba z kamerami, jednak o różnych możliwościach.

Phantom 3, fot: DJI

Phantom 3, fot: DJI

Wg powyższego, wersja Professional oferuje nagrania o rozdzielczości 4K z szybkością 30 klatek na sekundę oraz Advanced z kamerą 1080p z szybkością 60 klatek na sekundę. Jedna, jak i druga matryca – 12 megapikselowa.

Kamera Phantom 3, fot: DJI

Kamera Phantom 3, fot: DJI

Obie wersje kamer posiadają 94 stopniowe pole widzenia, dzięki czemu, jak zapewnia producent, nie uświadczymy w wykonanych nagraniach tymże dronem tzw. „rybiego oka” (charakterystyczne zakrzywianie obrazu). Oba warianty kamer mocowane są na gimbalu 3D (trójosiowa stabilizacja obrazu).

Trójka obsługuje oczywiście GPS (moduł także odświeżony) oraz dodano obsługę GLONASS. Dzięki nowym usprawnieniom, dronem będzie można bezproblemowo sterować również w pomieszczeniach zamkniętych.

Wbudowany akumulator Phantoma 3, to lekko ponad 20-23 minuty lotu.

Kontroler.

Kontroler Phantom 3, fot: DJI

Kontroler Phantom 3, fot: DJI

Z ciekawostek, kontroler Phantoma 3 został wyposażony w przycisk, który umożliwia automatyczny powrót drona „do domu”. Trójka może także automatyczznie startować i lądować. Odświeżono także wersję symulatora. Nowy kontroler może być zintegrowany ze smartphone’em lub tabletem, dzięki czemu zyskamy podgląd na żywo z kamery drona w jakości 720p. Co ciekawe, kontroler ze smartphone’em lub tabletem nie integruje się już przez wifi, a przez złącze USB – wyeliminowano tym samym problem z nawiązywaniem połączenia. Ponadto przy trójce możliwe będzie strumieniowanie przesłanego wideo na żywo bezpośrednio do Youtube.

Kontroler Phantom 3, fot: DJI

Kontroler Phantom 3, fot: DJI

Wersję Professional wyceniono na 1259$, a Advanced – na 999$.

Co z GoPro?

Bez wątpienia, zintegrowanie tak popularnego modelu jak Phantom z własną kamerą, to cios dla producentów aparatów/kamer „wyczynowych” – liderem tu jest oczywiście GoPro. Można rzec, że to kolejny poważny cios od DJI dla GoPro, ponieważ DJI Inspire 1 (premiera na jesieni roku ubiegłego) także posiada zintegrowaną kamerę (4K).

Czyżby dla DJI nie było już odwrotu i jedyny słuszny dron, to zintegrowana kamera z 4K ?

Nowy Phantom waży 1,280 kg, przekątna 689 mm, prędkość wznoszenia – 5m/s, opadania – 3m/s, prędkość maksymalna16 m / s (w trybie ATTI, brak wiatru), maksymalna wysokość nad poziomem morza – 6000 m, temperatura pracy 0 ° C do 40 ° C, zakres pracy gimbala – -90 °  do + 30 °.

 • dokładna specyfikacja tutaj.

Zapowiedź wideo:


źródło: twitter, facebook, dji.com

Artykuły podobne

 • Lufthansa Aerial Services podpisuje umowę z producentem dronów, firmą DJI

  Lufthansa Aerial Services, oddział Lufthansa Consulting, podpisał wczoraj umowę z firmą DJI, wiodącym producentem dronów, na użycie jej platform lotniczych w celu opracowania komercyjnych aplikacji dla swoich kluczowych klientów. Wykorzystując drony DJI i otwarte systemy pokładowe, Lufthansa będzie integrować sprzęt i oprogramowanie, zarządzać działaniem technologii i uprości analizę danych. Obie firmy będą współpracować w celu […]

 • Chiński Alibaba idzie w ślad za Google, DHL i Amazonem.

  Jeśli jakiś produkt zaczynają kopiować Chiny, to bez wątpienia znaczy, że jest on już dobry, konkurencyjny, a wręcz dojrzały. Przynajmniej taka zasada obowiązuje do tej pory. Przypomnijmy sobie dla przykładu chociażby cykl artykułów pt. „Chińskie wersje znanych bezzałogowców. (część I, część II, część III)”. A co powiecie na to, że w identyczny sposób, jak odzież, […]

 • DJI Inspire 1 ponownie zaskakuje. Kamera 4K z gimbalem „bez drona”.

  Na początku listopada firma DJI pokazała światu swój najnowszy model drona Inspire 1, co wywołało na świecie duże zainteresowanie. Dodam, zasadne, ponieważ to jedna z najlepszych konstrukcji quadcopterów do filmowania, jakie dotychczas powstały. Bez wątpienia silną stroną tegoż modelu jest gimbal oraz kamera, która nagrywa obraz w 4K (Ultra HD)! Zagadką jednak wówczas było mocowanie […]

 • Ultra HD zagościło na dobre w świecie dronów – DJI Inspire 1

  Firma DJI to jeden z wiodących producentów dronów cywilnych na świecie. Całkiem przypadkiem z Chin. 😉 Każdy znawca lub co najmniej miłośnik dronów na pewno słyszał chociażby o modelu Phantom II. Więksi zapaleńcy znają zapewne także model Spreading Wings S1000. DJI oczywiście modeli na koncie ma więcej, niż wymienione, aczkolwiek te wymienione są na tyle […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).