via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Dron sprowokował zamieszki pseudokibiców…

Jak dotąd opisywaliśmy zastosowania przeróżnych dronów, które to służyły dla „dobra” ludzkości. Tym razem jednak dron w niewdzięcznej roli…

Podczas meczu piłki nożnej w Belgradzie Serbia kontra Albania doszło do prowokacji. Udanej niestety. W sumie nie było to i trudne, bo drużyny, jak i kraje, które owe drużyny reprezentują, delikatnie rzecz ujmując, nie przepadają za sobą. Ale do rzeczy.

W trakcie rozgrywki, nad stadionem nagle pojawił się dron z flagą Albani. Konkretniej z mapą i dwiema podobiznami albańskich patriotów. Ów dron, to najprawdopodobniej DJI Phantom, osoby odpowiedzialnej/sterującej podobno jeszcze nie znaleziono. Podobno to jedna z osób przebywających w loży VIP. W sumie dla mnie to już mniej istotne. Tak, czy owak jeden z piłkarzy przechwycił flagę wraz z dronem w dość brutalny sposób. A brak poszanowania symboli narodowych, którego dopuścił się wspomniany Serb, oczywiście rozwścieczyło Albańczyków. I tak oto rozpętało się piekło.

Screen-Shot-2014-10-15-at-01.49.09

http://www.personal-drones.net

Istotne za na pewno jest to, że drony coraz częściej wykorzystuje się do niecnych celów. Tym razem dron był prowokatorem międzynarodowej bójki, która doprowadziła nie tylko do przerwania meczu, ale także jeszcze bardziej zaogniła relacje między skłóconymi krajami. Wielka szkoda, bo przez takie incydenty, samo słowo dron, coraz częściej będzie się kojarzyć dość dwuznacznie.

 

Artykuły podobne

  • DJI Phantom 3 z kamerą 4K nadchodzi.

    Chińska firma DJI – która coraz bardziej wyrasta na lidera wśród producentów dronów cywilnych, zaprezentowała wczoraj (8.04.2015) na konferencji Experience Wonder swój najnowszy produkt – Phantom’a 3. Sprzęt będzie dostępny w przeciągu kilku tygodni w USA, jednak już teraz możliwa jest w wielu sklepach przedsprzedaż (tzw preorder). W odróżnieniu do Phantoma 2, który oferowany jest […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).