via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Drony to nie tylko quadcoptery. Drony, to także amfibie!

Tytuł brzmi dość dziwnie, bo jakby nie było, dron kojarzy się głównie z wielowirnikowcami, ewentualnie z samolocikami RC dla zastosowań cywilnych, w wojsku z dużymi helikopterami lub dużymi samolotami klasy MQ-X.

Mi osobiście z amfibią się na pewno nie kojarzy.

Co nie znaczy, że taka wersja drona jest niemożliwa. Więcej, jest możliwa i to w wielu różnych wersjach!

Firma Singular Aircraft dowodzi swym najnowszym produktem, że amfibia może także być bezzałogowa, co więcej czyni to w wielkim stylu!

1singularaircraft.com

Ów model to Flyox I, samolot, który potrafi wylądować równie łatwo na lądzie, jak i na lodzie, o każdej porze dnia, czy nocy, dosłownie o każdej porze roku. Wydawać się może, że skoro potrafi lądować dosłownie na byle czym, to pewno jest dość lekki. Nic bardziej mylnego! Flyox to niezły potworek o szerokości 14m, długości blisko 12m, ważący blisko 2 tony, o ładowności także ponad 2 ton, co nie trudno policzyć, łącznie załadowany Flyox waży ponad 4 tony! Dron potrafi śmigać na wysokości ponad 7 km przez ponad 60 godzin! To naprawdę bardzo obiecujące parametry.

Tak dużą ładowność z powodzeniem wykorzystuje model dla straży pożarnej oraz transportowiec cargo, długi czas lotu zaś, to kluczowy parametr dla zastosowań w monitoringu, czy dla ratownictwa.

Tylko patrzeć, jak ów amfibia przybierze barwy wojskowe, bo potencjalnie nieźle nadaje się do zwiadu, przewożenia broni, czy kontroli granic. Z resztą sama firma Singular Aircraft zapewnia, że jeśli tylko klient sobie zażyczy modyfikacje, są w stanie je zrealizować.

źródło: singularaircraft.comswiatdronow.pl

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).