via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Drony bojowe oczami społeczeństwa!

KONFERENCJA baner

W piątek 29 stycznia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna, odbędzie się konferencja finałowa Kampanii “5 ton nad ziemią” poświęcona różnym aspektom nabycia i użycia przez Polskę systemów dronów bojowych.

Kampania “5 ton nad ziemią” już od ponad roku prowadzi działania mające na celu przybliżenie Polakom tematyki systemów dronów bojowych. Zapraszamy na stronę internetową http://5ton.pl/ oraz profil na Facebooku.

W Konferencji “5 ton nad ziemią. Systemy dronów bojowych oczami społeczeństwa, wezmą udział przedstawiciele środowisk akademickich z całej Polski, politycy, a także przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych. Przyjmie ona formę dyskusji panelistów połączonej z dialogiem z publicznością. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z tematyką, która choć nie jest szeroko dyskutowana, jest bardzo aktualna i istotna. Wydarzenie jest połączone z finałem konkursu debat, podsumowaniem rezultatów projektu oraz projekcją filmu dokumentalnego “Drone”.

Konferencja podzielona jest na panele:

 • polityczny – poświęcony m.in. problematyce selektywnej eliminacji, a także analizie zalet i wad wykorzystania systemów dronów bojowych w konfliktach zbrojnych,
 • wewnętrzny – przegląd prawny nowych broni, dotyczący wymogów jakie powinna spełniać broń z elementami bezzałogowymi i autonomicznymi,
 • społeczny i etyczny – dotyczący m.in. problemu odcinania się społeczeństw od konfliktów zbrojnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Rzecznik Praw Obywatelskich, Naczelna Rada Adwokacka, Ośrodek Bezpieczeństwa Międzynarodowego Instytut Północny, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Fundacja Panoptykon, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, Academic Security Forum, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Collegium Civitas.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/517274878446765/517280555112864/

Konferencja ma charakter otwarty, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Do udziału serdecznie zapraszamy także przedstawicieli Kół Naukowych z całej Polski! Istnieje możliwość pokrycia kosztów dojazdu oraz noclegu, przedstawicieli Kół chcących skorzystać z takiej możliwości, prosimy o wcześniejszy kontakt- kampania5ton@gmail.com.

Konferencja organizowana przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej, Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów, Instytut Mikromakro, Stowarzyszenie Amnesty International Polska, Fundację Polska Debatuje, Polski Czerwony Krzyż oraz Norweskie Stowarzyszenie Pokojowe Fredslaget.

Kontakt do organizatorów

kampania5ton@gmail.com
www.5ton.pl ,
Fb: www.facebook.com/patrzwyzej, Twitter: @5_tnz

Kampania społeczna “5 ton nad ziemią.” jest realizowana jako główne działanie projektu “Społeczeństwo obywatelskie wobec rozwoju polskich bojowych bezzałogowców” w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Liderem projektu jest fundacja Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej (ICLHR), w partnerstwie z Norweskim Stowarzyszeniem na rzecz Pokoju (Fredslaget), Polskim Czerwonym Krzyżem i Fundacją Polska Debatuje.

Artykuły podobne

 • Drony bojowe wywołały dyskusję w społeczeństwie!

  Dnia 29 stycznia w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie spotkali się eksperci z wielu dziedzin – m.in. prawnicy, etycy, kulturoznawcy oraz politolodzy, aby rozmawiać o różnych aspektach nabycia oraz użycia przez Polskę systemów dronów bojowych. Wszystko to za sprawą Konferencji „5 ton nad ziemią. Systemy dronów bojowych oczami społeczeństwa”. Nie brakowało chętnych, aby przysłuchiwać się […]

 • Wspólny pokaz filmowy, turniej wiedzy, a może speed dating z dronami w tle? [20-26.04.2015]

  “Patrz wyżej!”, czyli przyłącz się do pierwszej edycji Tygodnia Wiedzy o Obronności! Wspólny pokaz filmowy, turniej wiedzy, a może speed dating z dronami w tle? Brzmi intrygująco? To tylko kilka pomysłów, jakie można zrealizować i sprawić, by inni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych technologii w polskiej armii. Polska rewolucja zbojeniowa to fakt, który […]

 • Gdynia: Druga debata z cyklu “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. [25.04.2015]

  Już za miesiąc, czyli 25 kwietnia Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zamieni się w pole walki…na argumenty! Młodzi adepci sztuki retoryki z Trójmiasta będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie debat “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie […]

 • Pakistańskie drony uderzeniowe już po pierwszych, udanych testach.

  Kilka dni temu, za pośrednictwem Twittera, wojskowe władze Pakistanu przekazały informację, jako, że ich rodzimej produkcji drony, wyposażone w naprowadzane laserowo rakiety, zakończyły testy sukcesem. Informacja dostępna jest na profilu generała Asim’a Bajwa. #COAS commends Engrs,scientists for untiring efforts to acquire state of art tech,put Pak in different league-3/5 pic.twitter.com/qdNgmRKs5b — AsimBajwaISPR (@AsimBajwaISPR) marzec 13, […]

Kampania społeczna “5 ton nad ziemią.”

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).