via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Wspólny pokaz filmowy, turniej wiedzy, a może speed dating z dronami w tle? [20-26.04.2015]

“Patrz wyżej!”, czyli przyłącz się do pierwszej edycji Tygodnia Wiedzy o Obronności!

Wspólny pokaz filmowy, turniej wiedzy, a może speed dating z dronami w tle? Brzmi intrygująco? To tylko kilka pomysłów, jakie można zrealizować i sprawić, by inni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych technologii w polskiej armii. Polska rewolucja zbojeniowa to fakt, który powszechnie jest mało znany.

baner: 5ton.pl

baner: 5ton.pl

Dlatego już niebawem – od 20 do 26 kwietnia 2015 – odbędzie się po raz pierwszy Tydzień Wiedzy o Obronności. W obliczu planowanych inwestycji przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz napiętej sytuacji w Europie i na Świecie, Tydzień Wiedzy o Obronności to doskonały pretekst do udziału w wydarzeniach, związanych z obronnością i bezpieczeństwem naszego kraju, a także podjęcia własnego działania, by inni zaczęli o tym rozmawiać.

Jak zorganizować wydarzenie w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności?

Każdy mieszkaniec Polski, grupa formalna lub nieformalna może we własnym zakresie dołączyć do Tygodnia Wiedzy o Obronności. Celem inicjatywy jest zmobilizowanie społeczności lokalnych oraz opinii publicznej do włączenia się w kampanię społeczną “5 ton nad ziemią”. Wydarzenia lokalne w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności z założenia mają mieć charakter oddolny. Każdy może stać się inicjatorem takiego wydarzenia, zachęcając grupę znajomych lub organizację, którą zna lub w której działa do aktywnej postawy w kwestii obronności RP.

Specjalnie na tę okazję został przygotowany NARZĘDZIOWNIK, czyli prosta instrukcja i zbiór materiałów pozwalających w łatwy sposób podjąć działanie!

Na NARZĘDZIOWNIK Tygodnia Wiedzy o Obronności składają się:
• zaproszenie na Tydzień Wiedzy o Obronności, którym można zachęcić znajomych do udziału w wydarzeniu
• scenariusze proponowanych wydarzeń, jakie można przygotować w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności; scenariusze mogą być dowolnie modyfikowane przez lokalnych organizatorów
• wzór plakatu do wykorzystania przy organizacji wydarzenia lokalnego
• zbiór linków przydatnych do merytorycznego przygotowania wydarzeń lokalnych
• pakiet materiałów graficznych: infografika, dotycząca systemów dronów bojowych oraz identyfikacja wizualna do kanałów social media (avatar, zdjęcie w tle)
• bibliografia dla pasjonatów i chcących poszerzyć wiedzę

Warto sprawdzić, jakie to proste!

Wydarzenia lokalne będą niezależne od organizatorów kampanii społecznej “5 ton nad ziemią”. Mogą przyjąć formułę proponowaną w Narzędziowniku lub zostać zmodyfikowane według uznania koordynatora wydarzenia. W przypadku każdego wydarzenia koordynator może zgłosić się do organizatorów kampanii społecznej “5 ton nad ziemią”, aby uzyskać pakiet materiałów promocyjnych: ulotki, przypinki, gadżety lub w razie potrzeby, wsparcie merytoryczne.

Jak się zgłosić?

Każde wydarzenie lokalne, zainicjowane w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności powinno zostać zgłoszone do 15 kwietnia 2015 na adres: 5ton@iclhr.org . Będzie ono wtedy dołączone do oficjalnej listy wydarzeń Tygodnia Wiedzy o Obronności oraz promowane w ramach kampanii “5 ton nad ziemią”.

Czekamy także na relacje z innych wydarzeń dotyczących obronności, bezpieczeństwa i pokrewnej tematyki, które będą odbywały się między 20 a 26 kwietnia 2015.

Ile osób, tyle pomysłów, dlatego warto dołączyć ze swoim projektem do Tygodnia Wiedzy o Obronności!

Kontakt:
5ton@iclhr.org www.5ton.pl Tel. 606743302
Fb: www.facebook.com/patrzwyzej, Twitter: @5_tnz

Artykuły podobne

 • Dostawa pierwszych elementów wchodzących w skład bezzałogowego systemu poszukiwawczo-uderzeniowego GLADIUS na potrzeby 18 Pułku Artylerii

  15 grudnia br. rzecznik prasowy Agencji Uzbrojenia, tj. Krzysztof Płatek poinformowała, że Grupa WB dostarczyła do 18. Pułku Artylerii z Nowej Dęby pierwsze elementy wchodzące w skład bezzałogowego systemu poszukiwawczo-uderzeniowego Gladius. W szczególe są to dwie wyrzutnie BSP oraz dwa treningowe bezzałogowe statki powietrzne. Powyższe dostawy stanowią efekt realizacji umowy na dostawę bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych GLADIUS, która została zawarta 6 maja […]

 • Drony bojowe wywołały dyskusję w społeczeństwie!

  Dnia 29 stycznia w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie spotkali się eksperci z wielu dziedzin – m.in. prawnicy, etycy, kulturoznawcy oraz politolodzy, aby rozmawiać o różnych aspektach nabycia oraz użycia przez Polskę systemów dronów bojowych. Wszystko to za sprawą Konferencji „5 ton nad ziemią. Systemy dronów bojowych oczami społeczeństwa”. Nie brakowało chętnych, aby przysłuchiwać się […]

 • Drony bojowe oczami społeczeństwa!

  W piątek 29 stycznia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna, odbędzie się konferencja finałowa Kampanii “5 ton nad ziemią” poświęcona różnym aspektom nabycia i użycia przez Polskę systemów dronów bojowych. Kampania “5 ton nad ziemią” już od ponad roku prowadzi działania mające na celu przybliżenie Polakom tematyki systemów dronów bojowych. Zapraszamy na stronę internetową http://5ton.pl/ […]

 • Gdynia: Druga debata z cyklu “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. [25.04.2015]

  Już za miesiąc, czyli 25 kwietnia Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zamieni się w pole walki…na argumenty! Młodzi adepci sztuki retoryki z Trójmiasta będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie debat “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie […]

Kampania społeczna “5 ton nad ziemią.”

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).