via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Gdynia: Druga debata z cyklu “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. [25.04.2015]

Już za miesiąc, czyli 25 kwietnia Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zamieni się w pole walki…na argumenty! Młodzi adepci sztuki retoryki z Trójmiasta będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie debat “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”.

fot: 5ton.pl

fot: 5ton.pl

Konkurs organizowany jest przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej oraz  Fundację Polska Debatuje. To część naszej kampanii “5 ton nad ziemią”, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat systemów dronów bojowych i wykorzystania nowych technologii w polskiej armii – mówi Kaja Kowalczewska, koordynatorka kampanii. Tym razem poszukujemy uczniów liceów oraz studentów, którzy zainteresowani są sztuką retoryki, konfliktami zbrojnymi oraz prawami człowieka.

Trójmiejskie eliminacje do finału będą miały podwójną formułę, ponieważ konkurs połączony jest z bezpłatnymi warsztatami z trenerami FPD, poprzedzającymi samą debatę. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się:

 •         Jak określać problematykę zagadnienia?
 •         Jak znajdywać odpowiednie przykłady ?
 •         Jak dobierać optymalną dla tematu argumentację?
 •         Jak i kiedy zadawać pytania swoim przeciwnikom?
 •         Jakie pytania zadawać samemu sobie tworząc linie argumentacyjną drużyny?
 •         Jakie są podstawowe zasady retoryki podczas przemówień publicznych?
fot: 5ton.pl

fot: 5ton.pl

W czasie warsztatów zostanie wytypowana grupa 8 najlepszych uczestników, którzy wezmą udział w debacie publicznej tego samego dnia. Debata odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym o godz. 16:00 w sali Koralowej (wstęp wolny). Zawodnicy startujący w dwuosobowych drużynach wykorzystają swoją wiedzę, zdolności analizowania oraz szybkie kojarzenie faktów, aby wygrać debatę. Tematem słownej walki na argumenty będą nowe technologie w armii i ich etyczne wykorzystanie.

Gościem specjalnym debaty będzie Grzegorz Trzeciak – pilot i operator bezzałogowców, twórca portalu bezzalogowce.pl, wykładowca Wyższej Szkoły Sił Powietrznych. Debata jest otwarta dla wszystkich, dlatego będzie to na pewno ciekawe wydarzenie dla każdego, kogo interesują militaria. Odrobina atmosfery zdrowej rywalizacji i walka na słowa! – zachęca do przyjścia Kowalczewska.

Zwycięzcy z Trójmiasta zmierzą się w finale z drużynami z Krakowa, Warszawy, Szczecina i Wrocławia oraz będą mieli zagwarantowany wyjazd na finał do Warszawy  i możliwość spotkania ekspertów, praktyków, przedstawicieli rządu, organizacji społecznych i przemysłu podczas Konferencji finałowej, która odbędzie się w styczniu 2016 r.

Wystarczy zgłosić  swój udział, wysyłając maila na adres: rejestracja@polskadebatuje.org, aby móc wziąć udział w warsztatach i debacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia.

Konkurs debat “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii” – edycja trójmiejska

25 kwietnia, warsztaty  (9:30-16:00) + otwarta debata o godz. 16:00

Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Sala Koralowa (Bud. II) Aleja Zwycięstwa 96/98

Kontakt:

5ton@iclhr.org

www.5ton.pl , Fb: www.facebook.com/patrzwyzej, Twitter: @5_tnz

Tel. 606743302

Artykuły podobne

 • Gdynia: Dron Festiwal II [14.05.2016]

  Czas szybko płynie… Po całkiem udanej, zeszłorocznej i jednocześnie pierwszej odsłonie Dron Festiwalu (wówczas pierwsza tego typu impreza w Polsce), przyszła już kolej na kolejne spotkanie zapalonych droniarzy, modelarzy i filmowców, również w Gdyni, również dokładnie w tym samym miejscu, czyli w budynku PPNT i w podobnym terminie, czyli 14 maja (poprzednio 16). Plan tegorocznej […]

 • Drony bojowe wywołały dyskusję w społeczeństwie!

  Dnia 29 stycznia w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie spotkali się eksperci z wielu dziedzin – m.in. prawnicy, etycy, kulturoznawcy oraz politolodzy, aby rozmawiać o różnych aspektach nabycia oraz użycia przez Polskę systemów dronów bojowych. Wszystko to za sprawą Konferencji „5 ton nad ziemią. Systemy dronów bojowych oczami społeczeństwa”. Nie brakowało chętnych, aby przysłuchiwać się […]

 • Drony bojowe oczami społeczeństwa!

  W piątek 29 stycznia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna, odbędzie się konferencja finałowa Kampanii “5 ton nad ziemią” poświęcona różnym aspektom nabycia i użycia przez Polskę systemów dronów bojowych. Kampania “5 ton nad ziemią” już od ponad roku prowadzi działania mające na celu przybliżenie Polakom tematyki systemów dronów bojowych. Zapraszamy na stronę internetową http://5ton.pl/ […]

 • Wspólny pokaz filmowy, turniej wiedzy, a może speed dating z dronami w tle? [20-26.04.2015]

  “Patrz wyżej!”, czyli przyłącz się do pierwszej edycji Tygodnia Wiedzy o Obronności! Wspólny pokaz filmowy, turniej wiedzy, a może speed dating z dronami w tle? Brzmi intrygująco? To tylko kilka pomysłów, jakie można zrealizować i sprawić, by inni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych technologii w polskiej armii. Polska rewolucja zbojeniowa to fakt, który […]

Kampania społeczna “5 ton nad ziemią.”

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).