via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Prodigy – dron, którego nie powstydziłby się nawet da Vinci!

wood4fot: http://www.airmovielab.com

Producenci dronów, projektując, często z zasady skupiają swoją uwagę głównie na parametrach technicznych, a to dron ma unieść jak najwięcej, a to ma latać jak najdłużej, a to ma być zwrotny jak żaden inny, a to ma być jak najbardziej energooszczędny, itd., itd. Przez co mało który dron wygląda po prostu dobrze, więcej, dużo modeli wygląda po prostu beznadziejnie, konstrukcje obwieszone kablami, baterie, czy elektronika na zewnątrz, na dole zazwyczaj jeszcze jakieś tam dziwne nóżki i dyndadełko/gimbal – istne wielowirnikowe pokraki. Na nieco estetyki liczyć można co najwyżej w drobniejszych zabawkach, przy dużych, ciężkich dronach, niestety dobrze nie jest.

Prodigy jest jednak inny. Nawet więcej niż inny.

Jest pod tym względem po prostu świetny!

Prodigy ma bardzo atrakcyjną konstrukcję, z gustownym logo. Z tłumu wyróżnia go jednak najbardziej materiał, z którego go wykonano. Ów materiał, to czyste, piękne, oszlifowane drewno, które dodaje mu wdzięku i szlachetności.

Produceni tegoż drona zapowiadają także, że będą produkować nie tylko drewniany szkielet, ale także inne drobne elementy również z drewna, np śmigła, uchwyty, itp.

Prodigy wabi jednak nie tylko wyglądem i jakością wykonania. Ów dron, to także ciekawe rozwiązania techniczne, m.in. innowacyjne 3 komory z podwójnymi silnikami, które są dobrze chronione przed przeszkodami, czy uchwyt na aparat nie pod spodem, a z przodu!

Ciekawostką jest również fakt, że większość drobnych elementów wydrukowano na drukarce 3D, a za utwardzany surowiec posłużyły włókna roślinne i żywica!

Krótko mówiąc, Prodigy żyje w zgodzie z naturą 🙂

Wbrew pozorom, ów dron nie jest też taki mały. Waży blisko 2kg, czas lotu zaś po raz kolejny nie powala, ok 15 minut z ładunkiem.

Zobaczmy teraz na zdjęcia. Ogląda się przyjemnie!

IMG_1105-e1404523712589
fot: http://www.airmovielab.com
wood3-top
fot: http://www.airmovielab.com
2014-06-05-12.30.59
fot: http://www.airmovielab.com

A teraz nieco wideo:


wideo: http://www.airmovielab.com

wideo: http://www.airmovielab.com

Poniżej Prodigy w wariancie włókno węglowe + metal. Jako, że się mi mniej podoba, opisywać nie będę. 😉

IMG_1472
fot: http://www.airmovielab.com
IMG_1470-e1412608682335
fot: http://www.airmovielab.com

Artykuły podobne

  • Dron z koła od roweru, z klawiatury, z książki, a może kapelusza?

    Pomysł zbudowania sobie drona, w warunkach amatorskich jest wszakże nie nowy. Komercyjne modele, zanim się staną komercyjne, wymagają prototypu, więc ktoś tam na początku je buduje, często za naprawdę budżetowe pieniądze w przysłowiowej piwnicy. Zdolny inżynier nie potrzebuje pewno nawet instrukcji, a mniej zdolny znajdzie bez problemu porady nawet i w internecie, jak krok po […]

  • Spaxels, czyli niesamowity spektakl na niebie!

    Podświetlone ledowo drony, które w roju potrafią odtworzyć kształt z zadanego obiektu 3D – to właśnie Spaxels! Brzmi dziwnie, dopóki się tego nie zobaczy, zatem zapraszam tym razem od razu do wideo i grafik, bez zbędnej paplaniny. 🙂 http://laughingsquid.com fot Ars Electronica Futurelab via CreativeApplications.Net, FlowingData fot Ars Electronica Futurelab via CreativeApplications.Net, FlowingData http://www.aec.at/ http://www.aec.at/ […]

  • Drony 3D

    SketchFab.com to platforma, dzięki której obejrzeć możemy różnego rodzaju interaktywne modele w trójwymiarze. Opcji dla projektantów 3D, jak i dla przeglądających jest sporo, ale nie to przykuło naszą uwagę. Modele podzielone są wg kategorii tematycznych i tu ciekawostka dla Was, jak i dla nas – jedna z nich, to drony! Poniższe grafiki z ów źródła […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).