via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Gdynia: Dron Festiwal II [14.05.2016]

Czas szybko płynie… Po całkiem udanej, zeszłorocznej i jednocześnie pierwszej odsłonie Dron Festiwalu (wówczas pierwsza tego typu impreza w Polsce), przyszła już kolej na kolejne spotkanie zapalonych droniarzy, modelarzy i filmowców, również w Gdyni, również dokładnie w tym samym miejscu, czyli w budynku PPNT i w podobnym terminie, czyli 14 maja (poprzednio 16).

Dron Festiwal, dronfestiwal.pl

Dron Festiwal, dronfestiwal.pl

Plan tegorocznej imprezy jest nieco odmienny od poprzedniego. Najważniejsza różnica, to organizatorzy imprezy część wyścigową „Dron Race” organizują w innym miejscu i w innym terminie, niż sam Dron Festiwal. Jak nie trudno się domyśleć, w roku ubiegłym dało się to zorganizować w jednej lokalizacji i tym samym terminie. Jak tłumaczy jeden z organizatorów, fakt ten (obecna zmiana) podyktowany jest chęcią zorganizowania wyścigu w sposób „porządny i profesjonalny”.

Chcemy go rozegrać w randze Pucharu Polski (a może nawet Mistrzostw Polski) według regulaminu FAI. Niestety parking podziemny nie daje takich możliwości a nie chcemy robić tego „na skróty” – tym bardziej, że przygotowanie wyścigu wymaga dużo pracy…
– Krzysztof vel @Krall z rc-fpv.pl

Ponadto, żeby nie odczuć zbyt dotkliwie luki w części typowo rozrywkowej Festiwalu, organizatorzy planują alternatywną zabawę o wielce wymownej nazwie „Dron Wars” – czyli nic innego jak zapasy dronów w ograniczonej przestrzeni, gdzie zwycięża zawodnik, którego maszyna utrzyma się w owej przestrzeni jak najdłużej. Zabawa wszakże odbędzie się wg umownego regulaminu, jednak będzie to tylko zabawa… Za wzór wideo poniżej:

Miejmy nadzieję, że zawodnicy wyścigów tego dnia nie poczują się zbyt urażeni, a wręcz przeciwnie, …, bardziej zmotywowani do treningu przed wyścigami o wyższej randze. Plus jest także i taki, iż dzięki temu odbędą się 2 imprezy w roku, a nie jedna i obie technicznie lepiej zorganizowane.

Zasadnicza część imprezy, czyli Festiwal filmów, także z małą zmianą, w tym roku są tylko 2 kategorie filmów konkursowych: Scenes i Fun&Stories (zgłoszenia do końca kwietnia). Przewidziano oczywiście atrakcyjne nagrody dla zwycięzców!

Cykl wykładów Dron Edukacja oraz część pokazowa Dron Expo oraz Hobby (stoiska modelarzy) generalnie bez większych zmian.

Wstępny program DRON festiwalu:

DRON Film Festiwal
PPNT Gdynia, budynek III, sala kinowa
12.00 Oficjalne rozpoczęcie festiwalu
12.30 – 18.30 – wyświetlanie wszystkich filmów konkursowych
19.00 – 20.00 – ceremonia wręczenia nagród w poszczególnych kategoriach

DRON Edukacja
PPNT Gdynia, budynek III, sala audytoryjna
12:00 – 18.00 – cykl wykładów.
Tematyka.
– Fotografia, Filmowanie z drona,
– Aktualne i nowe regulacje dotyczące UAV – czyli wszystko czego nie wiecie o legalnym używaniu dronów a boicie się zapytać ;-)
– Drony a przestrzeń powietrzna. Rezerwacja i korzystanie z przestrzeni powietrznej
– Gdzie i kiedy latając dronem możemy wejść w konflikt z prawem i co za to nam grozi.
– Meteorologia – co pilot drona o pogodzie widzieć powinien

DRON Expo
PPNT Gdynia, budynek III, atelier, przestrzeń na otwartym powietrzu na terenie PPNT
9.00 – 18:00 – Wystawy i stoiska stałe, prezentacje wystawców
Część prezentacyjna:
– Modelarze i piloci FPV zaprezentują swoje drony oraz osprzęt z nimi związany
– Producenci i sprzedawcy dronów i osprzętu zaprezentują swoje produkty
– Prezentacje dronów w locie
Planujemy także zorganizowanie stoiska na którym będą na oczach widzów budowane drony!

– źróło: http://dronfestiwal.pl/program-festiwalu/

A tak wygląda relacja z poprzedniego Festiwalu:

Śledzić tegoroczne wydarzenie można m.in. tu:

Artykuły podobne

  • Gdynia: Druga debata z cyklu “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. [25.04.2015]

    Już za miesiąc, czyli 25 kwietnia Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zamieni się w pole walki…na argumenty! Młodzi adepci sztuki retoryki z Trójmiasta będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie debat “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie […]

  • Dron festiwal w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. [16.05.2015]

    W październiku ubiegłego roku, w jednym z artykułów, zadałem  skromne pytanie odnośnie wyścigów dronów: Czy w Polsce pomysł się przyjmie? Wygląda na to, że długo na odpowiedź nie musimy czekać i wygląda też na to, iż Polacy organizują się nawet lepiej niż Francuzi w tym zakresie. O czym dalej. Otóż, jak zaznaczyłem już w tytule, […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).