via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Warszawa: iFOD 2016 – Międzynarodowe Targi Dronów [20-22.05.2016]

iFOD

iFOD

Wystawy, pokazy…

iFOD 2016 Międzynarodowe Targi Dronów, to premierowe wydarzenie skierowane zarówno do profesjonalistów jak i pasjonatów w sektorze bezzałogowców cywilnych. Na błoniach Stadionu PGE Narodowy w Warszawie w dniach 20-22 maja 2016 roku, zgromadzą się producenci i dystrybutorzy sprzętów latających. Od wielowiernikowców latających w zasięgu wzroku do super szybkich samolotów bezzałogowych poruszających się poza zasięgiem wzroku. Podczas imprezy zaprezentują się również dostawcy czujników, specjalistycznej optyki w tym również np. kamer termowizyjnych. Swoje innowacyjne osiągnięcia przedstawi grupa firm oferujących systemy rejestracji danych, zbieranych podczas przelotów bezzałogowców.

Bezpieczeństwo, atrakcje.

Organizator imprezy zapewni w przestrzennej hali zlokalizowanej na błoniach Stadionu,  bezpieczną (osłonięta specjalną siatką), wysoką na 12m, przestrzeń do lotów testowych. Goście wydarzenia będą mieli okazję obejrzeć każdego dnia ponad 30 lotów testowych. W powietrze wzniosą się wielowirnikowce, zostanie także zaprezentowany dron który bez przeszkód będzie mógł wylądować na wodzie i z niej wystartować. Do tego celu organizatorzy przygotują specjalny basen.

Podczas targów wśród wielu nowości zaprezentowane zostanie między innymi innowacyjne na skalę europejską, mobilne centrum kontroli lotów bezzałogowców, a także najnowszy symulator lotów dronem. Ale targi to również konferencje i  branżowe spotkania. Swoje systemowe rozwiązania dla branż: energetycznej, geodezyjnej, rolniczej, budowlanej lub ochrony osób i mienia omówią zarówno krajowi jak i europejscy producenci, którzy z powodzeniem kooperują z największymi firmami w poszczególnych branżach. Nie zabraknie więc i liderów branży jak i śmiałych innowacyjnych startup-ów.

Podczas tego typu imprez nie może zabraknąć warstwy sportowo-rekreacyjnej. Swoje możliwości zaprezentuje kadra Polski sportowych operatorów dronów, która z niemałym powodzeniem bierze udział w międzynarodowych imprezach, a ostatnio zaprezentowali swoje umiejętności podczas zmagań w tegorocznych mistrzostwach Świata w Dubaju.

Zaproszenie, współpraca…

Organizatorzy zapraszają m.in. wszystkich, dla których branża bezzałogowców, jako najdynamiczniej rozwijająca się obecnie branża przemysłowa, stanowi podstawę ich działalności. Mile widziany będzie oczywiście każdy pasjonat latania, hobbyści, …, dosłownie każdy zainteresowany tematem dronów!

Podczas pierwszej edycji tej największej obecnie imprezy w Europie środkowo wschodniej, każdy będzie mógł się dowiedzieć gdzie i jak odpowiedzialnie oraz bezpiecznie latać. A dla tych u których bakcyl latania na stałe zagości, szkoły latania przygotowują specjalną ścieżkę szkoleń umożliwiając szybkie otrzymanie np. licencji UAVO VLOS.

Do udziału w Międzynarodowych Targach Dronów i prezentacji swojej oferty, organizatorzy zapraszają wystawców i wszystkie osoby które związane są z branżą bezzałogowców.

Miejmy nadzieję, że impreza trwale wpisze się w kalendarz imprez targowych w Warszawie, imprez ściśle związanych z dronami…

źródło: komunikat prasowy iFOD, Łukasz Tomczyński

Artykuły podobne

 • Jak przygotować się na dronową rewolucję? Międzynarodowe wydarzenie dla branży dronowej w Warszawie

  Liderzy polskiej i europejskiej sceny dronowej spotkają się 18 kwietnia 2023 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa na wydarzeniu poświęconemu miejskiej mobilności powietrznej.   Rynek dronowy ma obecnie prognozowany jeden z największych wskaźników wzrostu. Wartość rynku w 2030 roku szacowana jest na 90 miliardów dolarów. Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa planuje wspierać ten sektor gospodarki wraz […]

 • Festiwal Robotów: Cyberiada III już w ten piątek!

  W piątek, 13 listopada, o godzinie 12.00, w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Robotów: Cyberiada. Podczas Festiwalu zaprezentują się roboty latające, pływające, jeżdżące i kroczące, edukacyjne i przemysłowe. Pierwszy weekend Festiwalu (14-15 listopada) zdominują drony. Będzie można obejrzeć konstrukcje Aero Team ILK z krakowskiej […]

 • Interaktywny Festiwal Robotów Cyberiada III w Warszawie [13-22.11.2015]

  Organizatorem wydarzenia „Interaktywny Festiwal Robotów Cyberiada III” jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. Festiwal będzie trwał ponad tydzień, tj. od piątku 13 listopada (oj 13 piątek się zbliża!) do niedzieli następnego tygodnia, czyli do 22.11.2015r. Na tegorocznym Festiwalu, jak zapewnia Tomasz Tęcza – zastępca kierownika wspomnianego już Muzeum TiP NOT, zaprezentowane będą zarówno […]

 • Po sukcesie IT-AIR1, Airbus Group zapowiada utworzenie nowego centrum budowy dronów w Polsce.

  IT-AIR1 opracowano we współpracy Airbus Defence and Space oraz rodzimego Instututu Technicznego Wojsk Lotniczych (oblot w listopadzie 2014 w Dęblinie). Dla przypomnienia, to bezzałogowiec typu TBSP (Taktyczny Bezzałogowy Statek Powietrzny). Zauważmy, że to sprzęt sporej wielkości, rozpiętość skrzydeł – 8 m! Fot. poniżej. czoraj natomiast, na konferencji „Wizja przyszłości europejskiego przemysłu lotniczo-obronnego”, która została zorganizowana […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).