via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Festiwal Robotów: Cyberiada III już w ten piątek!

Cyberiada III / www.cyberiada.mtip.pl

www.cyberiada.mtip.pl

W piątek, 13 listopada, o godzinie 12.00, w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Robotów: Cyberiada. Podczas Festiwalu zaprezentują się roboty latające, pływające, jeżdżące i kroczące, edukacyjne i przemysłowe.

Pierwszy weekend Festiwalu (14-15 listopada) zdominują drony. Będzie można obejrzeć konstrukcje Aero Team ILK z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej a także pokazy w locie (w sobotę) prezentowane przez Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers z Politechniki Śląskiej. Przez cały czas Festiwalu będę też obecne drony m.in. Polskiej Grupy Zbrojnej S.A., Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych czy wygrywające międzynarodowe zawody bezzałogowce SAE Aerodesign z Politechniki Warszawskiej.

Swoje projekty i konstrukcje zaprezentują studenckie koła naukowe oraz liczni wystawcy związani z technologią druku trójwymiarowego.

Pośród licznych atrakcji Festiwalu wyróżniać się będą: imponujących rozmiarów bezzałogowy pojazd ratowniczy Florian, roboty medyczne wykorzystywane m.in. przy operacjach kardiochirurgicznych a także roboty i podzespoły z Wojskowej Akademii Technicznej.

Sztuczna ręka, Cyberiada III / www.cyberiada.mtip.pl

Sztuczna ręka, Cyberiada III / www.cyberiada.mtip.pl

Dla dzieci i młodzieży dostępne będą w weekendy warsztaty z budowy robotów oraz druku 3D a także stanowiska gier wideo o tematyce związanej z robotami. 17 listopada od 14.00 do 16.00 odbędzie się krótka konferencja naukowa poświęcona historii, teraźniejszości i perspektywom rozwoju robotyki oraz zagadnieniom sztucznej inteligencji.

Drugi weekend Festiwalu (21-22 listopada) to czas robotów podwodnych: CyberRyby, Śledzika i KH-100. W niedzielę 22 listopada kibicować będziemy zawodnikom i ich mechanicznym podopiecznym, biorącym udział w młodzieżowych ogólnopolskich zawodach robotów klasy Line Follower analogowych oraz LEGO Line Follower.

Sztuczna ryba, Cyberiada III / www.cyberiada.mtip.pl

CyberRyba, Cyberiada III / www.cyberiada.mtip.pl

Organizatorem Festiwalu jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Patronat naukowy nad festiwalem objęli rektorzy: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Na Rzecz Robotyki Medycznej. Festiwal został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Patronat medialny: m.in. InfoDron!

źródło: komunikat prasowy www.cyberiada.mtip.pl

Artykuły podobne

 • Jak przygotować się na dronową rewolucję? Międzynarodowe wydarzenie dla branży dronowej w Warszawie

  Liderzy polskiej i europejskiej sceny dronowej spotkają się 18 kwietnia 2023 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa na wydarzeniu poświęconemu miejskiej mobilności powietrznej.   Rynek dronowy ma obecnie prognozowany jeden z największych wskaźników wzrostu. Wartość rynku w 2030 roku szacowana jest na 90 miliardów dolarów. Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa planuje wspierać ten sektor gospodarki wraz […]

 • Warszawa: iFOD 2016 – Międzynarodowe Targi Dronów [20-22.05.2016]

  Wystawy, pokazy… iFOD 2016 Międzynarodowe Targi Dronów, to premierowe wydarzenie skierowane zarówno do profesjonalistów jak i pasjonatów w sektorze bezzałogowców cywilnych. Na błoniach Stadionu PGE Narodowy w Warszawie w dniach 20-22 maja 2016 roku, zgromadzą się producenci i dystrybutorzy sprzętów latających. Od wielowiernikowców latających w zasięgu wzroku do super szybkich samolotów bezzałogowych poruszających się poza […]

 • Interaktywny Festiwal Robotów Cyberiada III w Warszawie [13-22.11.2015]

  Organizatorem wydarzenia „Interaktywny Festiwal Robotów Cyberiada III” jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. Festiwal będzie trwał ponad tydzień, tj. od piątku 13 listopada (oj 13 piątek się zbliża!) do niedzieli następnego tygodnia, czyli do 22.11.2015r. Na tegorocznym Festiwalu, jak zapewnia Tomasz Tęcza – zastępca kierownika wspomnianego już Muzeum TiP NOT, zaprezentowane będą zarówno […]

 • Po sukcesie IT-AIR1, Airbus Group zapowiada utworzenie nowego centrum budowy dronów w Polsce.

  IT-AIR1 opracowano we współpracy Airbus Defence and Space oraz rodzimego Instututu Technicznego Wojsk Lotniczych (oblot w listopadzie 2014 w Dęblinie). Dla przypomnienia, to bezzałogowiec typu TBSP (Taktyczny Bezzałogowy Statek Powietrzny). Zauważmy, że to sprzęt sporej wielkości, rozpiętość skrzydeł – 8 m! Fot. poniżej. czoraj natomiast, na konferencji „Wizja przyszłości europejskiego przemysłu lotniczo-obronnego”, która została zorganizowana […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).