via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Rosyjski Kałasznikow wyprodukuje drony.

Foto: Wikipedia (CC BY-SA 2.0)/ Angad Singh

Foto: Wikipedia (CC BY-SA 2.0)/ Angad Singh

Szef Kałasznikowa (rosyjskiego producenta broni) – Aleksiej Kriworuczko, poinformował w niedzielę, podczas International Defence Exhibition w Abu Dhabi, że koncern kupił 51 proc. udziałów w Zala Aero – rosyjskim producencie bezzałogowców (i przy okazji stocznię Euroyachting Rybinskaja w Rybińsku).

Obie firmy mają duży potencjał. Popyt na drony jest ogromny na wielu rynkach. //Kriworuczko.

Krok na pierwszy rzut oka wydaje się co najmniej dziwny. Trzeba jednak pamiętać, że koncern Kałasznikow (jak i jego większościowy właściciel Roste State Corporation) jest (są) pod wpływem sankcji nałożonych przez USA i Europę z racji konfliktu na Ukrainie. Stąd naturalnym krokiem tejże firmy jest dywersyfikacja własnego asortymentu oraz szukanie nowych rynków zbytu. A o takie wbrew pozorom też nie jest trudno. Jak donosi Reuters, obecnie Kałasznikow zamierza skoncentrować swoją działalność na rynkach Bliskiego Wschodu oraz Afryki .

Sankcje zmieniły sprzedaż – więcej broni wojskowej trafia teraz na nowe rynki Bliskiego Wschodu i Afryki – powiedział Kriworuczko podczas International Defence Exhibition w Abu Dhabi.

Bezzałogowce z Kałasznikowa mogą patrolować granicę; szpiegować; prowadzić obserwacje geologiczne, meteo, ochronę i pełnić wiele innych zastosowań.

źródło: Reuters, tvn24bis

Artykuły podobne

 • Ukraińcy zestrzelili 4 metrowego drona separatystów.

  Tytuł może troszkę dziwić,… bo niby skąd separatyści mieliby tak dużego drona? Co niektórzy pewno powiedzieliby, że można „takie” kupić w każdym supermarkecie… My oczywiście wiemy, że jest odrobinę inaczej. 🙂 Ale do rzeczy. Dron wykonywał lot obserwacyjny nad morzem Azowskim, w pobliżu Mariupola (konkretniej 40 metrów od brzegu w pobliżu Jałty – wsi pod […]

 • Na początku przyszłego roku rosyjski Orlan-10 trafi do Arktyki.

  Jak informuje rosyjska agencja informacyjna TASS, na początku roku 2015, rozpocznie się program wdrożeniowy drona Orlan-10 w rejonie Arktyki. Celem owych działań jest zbudowanie jednolitej sieci obiektów wojskowych na terytorium arktycznym. Drony oczywiście mają wesprzeć działania armii w możliwy dla nich sposób. Jeszcze w tym roku, specjaliści wraz z kilkoma zestawami Orlan-10 (jeden zestaw to […]

 • Chałupniczy dron przemycał papierosy z Rosji do Litwy.

  Udźwig do 10 kg, zasięg do kilkuset metrów, GPS, automatyczne uwalnianie ładunku w określonym miejscu wg współrzędnych GPS. To parametry, o których wiele, komercyjnie sprzedawanych modeli dronów, może tylko pomarzyć! Wspomniane cechy dotyczą bezzałogowego, średniej wielkości samolotu, który został wykonany, jak widać na zdjęciu, w dość amatorski sposób. Co za tym idzie, dość niskim kosztem. […]

 • Bezzałogowe wzloty i upadki. Czyli kolejnych słów parę o konflikcie na Ukrainie.

  O tym, że nad granicznym, wschodnim terytorium Ukrainy, ogarniętym przez konflikt zbrojny, latają drony, m.in. OBWE, przypominać chyba nie trzeba. Wiadomo także, że niestety drony te bywają także zestrzeliwane przez Rosjan, …, wróć, separatystów. Całkiem niedawno świat obiegła także informacja, że jeden z większych tam użytych dronów, padł. Przykre, ale prawdziwe. Na szczęście, straty nie […]

adasskoo
Dronitolog, bloger, publicysta, pomysłodawca InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).