via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Lufthansa Aerial Services podpisuje umowę z producentem dronów, firmą DJI

Lufthansa Aerial Services i DJI połączą siły w celu opracowania komercyjnych aplikacji dla dronów

Lufthansa Aerial Services i DJI połączą siły w celu opracowania komercyjnych aplikacji dla dronów.

Lufthansa Aerial Services, oddział Lufthansa Consulting, podpisał wczoraj umowę z firmą DJI, wiodącym producentem dronów, na użycie jej platform lotniczych w celu opracowania komercyjnych aplikacji dla swoich kluczowych klientów. Wykorzystując drony DJI i otwarte systemy pokładowe, Lufthansa będzie integrować sprzęt i oprogramowanie, zarządzać działaniem technologii i uprości analizę danych. Obie firmy będą współpracować w celu optymalizacji technologii, które sprostają specjalnym wymaganiom klientów Lufthansa Aerial Services.

“Lufthansa Aerial Services jest idealnym partnerem dla DJI do wspólnego rozwoju rynku komercyjnych aplikacji dla dronów,” powiedział Martin Brandenburg, Dyrektor Marketingu na Europę w firmie DJI. “Informacja zwrotna od klientów Lufthansy ma dużą wartość w celu dalszego rozwoju naszych produktów.” – dodał.

“Dzięki stale poprawiającej się sytuacji regulacyjnej i tempie postępu technologicznego,
a także dzięki innowacjom jakie zapoczątkował globalny lider w tym sektorze, DJI, potencjał rynkowy na zastosowanie komercyjnych aplikacji na drony nieustannie wzrasta.” powiedział Christian Hartmann, dyrektor programu w Lufthansa Aerial Services.

Lufthansa Aerial Services zakończyła niedawno pilotażowy projekt z producentem turbin wiatrowych, wykorzystując sprzęt DJI do kontroli łopat wirnika na turbinach wiatrowych. Wcześniej to zadanie wymagało kontroli manualnej przez osobę pracującą na wysokościach – metody znacznie bardziej czasochłonnej i niebezpiecznej. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, drony mogą również gromadzić dane przydatne do późniejszych analiz – na przykład informacje na temat częstotliwości niezbędnych kontroli i konserwacji łopaty silnika.

Lufthansa Aerial Services jest również zaangażowana w projekty dla branży lotniczej na lotniskach i wokół nich – m.in. ostatnie testy z Fraportem i DFS na Międzynarodowym Lotnisku we Frankfurcie. Wraz z siostrzaną spółką, Lufthansa Technik przeprowadza także wspólne kontrole powierzchni floty Lufthansy.

Oprócz wyżej wymienionych przykładów, LAS planuje również wdrożenie dronów wyposażonych w systemy termowizyjne, które mogą ułatwić codzienne inspekcje infrastruktury takiej jak elektrownie wiatrowe, systemy fotowoltaiczne, linie energetyczne, tory kolejowe i nadziemne rurociągi. Technologia lotnicza ułatwia również monitoring upraw, placów budowy oraz terenów kopalnianych.

Choć drony komercyjne są łatwo dostępne, wielu kluczowych klientów i producentów LAS nie chce ich samodzielnie obsługiwać, bo nie jest to podstawą ich działalności. Wielu klientów woli również zlecać takie działania ze względu na złożoność tej technologii, nieznajomość regulacji oraz kwestie jakości i bezpieczeństwa.

“Lufthansa zaoferuje klientom kompleksowe usługi związane z wykorzystaniem dronów”, powiedział Andreas Jahnke, Dyrektor Zarządzający Lufthansa Consulting.  “Oferta obejmie wszystko począwszy od konsultacji aplikacji i obsługiwania dronów umożliwiających analizę danych, przez szkolenia i certyfikację operatorów dronów w Lufthansa Flight Training, aż po dostarczanie rozwiązań ubezpieczeniowych przez Delvag, wewnętrznego ubezpieczyciela Lufthansy.”

źródło: komunikat prasowy http://www.lufthansagroup.com/media/

Artykuły podobne

  • DJI Phantom 3 z kamerą 4K nadchodzi.

    Chińska firma DJI – która coraz bardziej wyrasta na lidera wśród producentów dronów cywilnych, zaprezentowała wczoraj (8.04.2015) na konferencji Experience Wonder swój najnowszy produkt – Phantom’a 3. Sprzęt będzie dostępny w przeciągu kilku tygodni w USA, jednak już teraz możliwa jest w wielu sklepach przedsprzedaż (tzw preorder). W odróżnieniu do Phantoma 2, który oferowany jest […]

  • Polskim Gryfem zostanie brytyjski Watchkeeper?

    Gryf, dla przypomnienia, to kryptonim planu pozyskania dla Polskich Sił Zbrojnych dronów w programie „Bezzałogowe systemy rozpoznawcze i rozpoznawczo – uderzeniowe”, w szczególności chodzi o zestawy, które będą używane w armii na szczeblu dywizji (na szczeblu operacyjnym mają być Zefiry – przewiduje się raczej coś większego, typu MQ-9). Gryfy, z założenia, to także bezzałogowce klasy […]

  • DJI Inspire 1 ponownie zaskakuje. Kamera 4K z gimbalem „bez drona”.

    Na początku listopada firma DJI pokazała światu swój najnowszy model drona Inspire 1, co wywołało na świecie duże zainteresowanie. Dodam, zasadne, ponieważ to jedna z najlepszych konstrukcji quadcopterów do filmowania, jakie dotychczas powstały. Bez wątpienia silną stroną tegoż modelu jest gimbal oraz kamera, która nagrywa obraz w 4K (Ultra HD)! Zagadką jednak wówczas było mocowanie […]

  • Ultra HD zagościło na dobre w świecie dronów – DJI Inspire 1

    Firma DJI to jeden z wiodących producentów dronów cywilnych na świecie. Całkiem przypadkiem z Chin. 😉 Każdy znawca lub co najmniej miłośnik dronów na pewno słyszał chociażby o modelu Phantom II. Więksi zapaleńcy znają zapewne także model Spreading Wings S1000. DJI oczywiście modeli na koncie ma więcej, niż wymienione, aczkolwiek te wymienione są na tyle […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).