via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

DRONE EXPO. Już w przyszłą sobotę!

Unmanned Autonomous Vehicle Systems Association (UAVSA, w wolnym tłumaczeniu stowarzyszenie bezzałogowych, autonomicznych pojazdów; dronów) organizuje w najbliższą sobotę, tj. 13 grudnia tego roku pierwsze w USA (dokładniej w Los Angeles na LA Sports Arena) komercyjne Drone Expo. „Pierwsze” – tak przynajmniej twierdzi UAVSA (może ma na myśli, że dla nich pierwsze). Nie umniejszając jednak randze wydarzenia z uwagi na ten „przechwałek”, jest to bez wątpienia wielki dzień dla wszystkich dronitologów (miłośników dronów) na świecie, zwłaszcza tych, którzy mają stosunkowo blisko do Los Angeles, ponieważ bilet na Expo może nabyć każdy!

www.uavsa.org/droneexpo

www.uavsa.org/droneexpo

O randze tegoż wydarzenia bez wątpienia decyduje  lista zaproszonych gości, m.in. firmy DJI, 3D Robotics, 3D Legends, Pix4D,  Zeiss 3D, eksperci z Uniwersytetu Kalifornijskiego z Berkeley, Uniwersytetu Południowej Kalifornii, z Instytutu Technologicznego w Massachusetts, a nawet były doradca Prezydenta USA!

Expo będzie składać się nie tylko z pokazów filmowych dronów, ale także z rzeczywistych oblotów, czy tematycznych prezentacji producentów. Poruszane będą nie tylko kwestie techniczne, ale także i prawne, w tym m.in. przyszłość dronów w przemyśle, w rozrywce, czy w życiu codziennym.

Każdy może nabyć bilet za symboliczne 29$. Ponadto przy każdym zakupie jest szansa na wygranie Phantoma 2.

UAVSA jest własnością Tesla Foundation Group, która to ściśle współpracuje z FAA. Zatem można być niemal pewnym, iż słów parę o przyszłych regulacjach prawnych też będzie!

Spotkanie potrwa ok 9 godzin…

Dodam także na koniec, że nie tylko amerykańscy dronitolodzy potrafią się gromadzić, … w Polsce również są przymiarki do spotkania się  miłośników dronów na wspólnej imprezie. Będzie ona jednak miała nieco inny charakter niż wspomniane Drone Expo i nieco inną listę gości. Więcej o polskim „zlocie” już wkrótce.

…. a o amerykańskim, czytaj więcej na www.uavsa.org/droneexpo

Artykuły podobne

 • DRON/UP! w Poznaniu [26-27.09.2015]

  Niektórzy nie zdążyli jeszcze ostygnąć po targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kilecach, gdzie też można było zobaczyć mnóstwo sprzętu bezzałogowego, czy też po Paradzie Robotów (Droniadzie) w Krakowie, a już mamy kolejne ciekawe imprezy związane ściśle z DRONAMI! Mowa tu oczywiście o konwencie DRON/UP! 2015, który organizowany jest wspólnie z imprezą Drzwi Otwarte […]

 • I Międzynarodowy Dzień Dronów. Także w Polsce! [14.03.2015]

  Już za kilka dni będziemy świadkami iście wiekopomnego wydarzenia. Po raz pierwszy w historii, rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Dronów. To impreza organizowana w wielu różnych krajach, w tym samym dniu, łącząca ludzi o tych samych pasjach i zainteresowaniach. To dzień, w którym bariery językowe i geograficzne nie mają znaczenia dla wszystkich miłośników bezzałogowców. Jak to […]

 • Bezzałogowy Air Show w stolicy Holandii.

  Tytułowe Air Show odbędzie się w Amsterdamie. Air Show, to oczywiście pokazy lotnicze. Nie spodziewaj się jednak po niniejszej imprezie pokazu załogowców! Bez wątpienia, to jedna z pierwszych, tego typu, tak dużych imprez, przygotowywanych naprawdę pieczołowicie w najdrobniejszych szczegółach, które częściowo zdradza niesamowita prezentacja wideo przygotowana przez twórców widowiska. Osoby kochające samoloty wojskowe i cywilne […]

 • Mazury Drone Show 2015 [1-5.05.2015r.]

  Wygląda na to, że maj w tym roku w Polsce będzie pod znakiem bezzałogowca, przynajmniej w zakresie imprez masowych. Całkiem niedawno na InfoDronie informowałem, że 16 maja tego roku odbędzie się Dron Festiwal w Gdyni, natomiast dziś, z przyjemnością informuję, że nieco wcześniej, tj. 1-5 maja tego roku, odbędzie się Mazury Drone Show 2015 na […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).