via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

Kraków: Parada Robotów – Droniada [19-20.06.2015]

W dniach 19-20 czerwca na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się tegoroczna edycja PARADY ROBOTÓW – DRONIADY. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Stanisław Koziej – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Partnerem Parady jest Województwo Małopolskie.

Oficjalne logo Parady Robotów

Oficjalne logo Parady Robotów, 5zywiolow.pl

Parada Robotów jest częścią organizowanej przez Fundację „Instytut Mikromakro” finałowej konferencji pod hasłem „Gospodarka czasu robotów”. Podczas dwudniowej imprezy zaprezentowane zostaną możliwości polskiego przemysłu i nauki w zakresie robotyki, statyczne i dynamiczne Bezzałogowe Statki Powietrzne oraz roboty, które realizują przykładowe misje na rzecz różnych gałęzi gospodarki i bezpieczeństwa narodowego. Uczestnicy porozmawiają o bieżącej sytuacji robotyki w Polsce, a wszyscy goście będą mogli spróbować swoich sił sterując dronem na symulatorze oraz poznać nowe modele samochodów koncernu Renault.

Podczas pierwszego dnia Parady Robotów (19 czerwca) odbędzie się szereg konferencji i spotkań mających na celu popularyzację wiedzy o systemach inteligentnych wśród zgromadzonych gości. Podczas konferencji uczestnicy porozmawiają na temat zalet i wad, jakie płyną z wykorzystania robotów. Na stawiane pytania odpowiadać będą m.in.: dr Maciej Bukowski z Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych, mec. Małgorzata Darowska, dr Krzysztof Kukiełka oraz dr Marcin Pawlik. Dodatkowo będzie istniała możliwość obejrzenia konstrukcji robotycznych i dronów oraz poznania ich możliwości w praktycznym działaniu, a także bezpośredniej oceny ich funkcjonalności i właściwości technicznych, jak również rozmowy z ich konstruktorami, producentami i użytkownikami.

Mapa wydarzenia

Mapa wydarzenia

Podczas drugiego dnia imprezy przyznana zostanie konkursowa Nagroda Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Uczestnikami konkursu są zespoły akademickie z całej Polski. Studenci i pracownicy naukowi będą musieli przedstawić koncepcję, jak zaspokajać potrzeby informacyjne kluczowych polskich firm i instytucji z wykorzystaniem dronów. Zaprezentują również swoje maszyny w locie.
Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest dr Błażej Sajduk, prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, wiceprzewodniczącym – płk Witold Lewandowski z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zaś sekretarzem Komisji – Andrzej Gontarz, wiceprezes Fundacji „Instytut Mikromakro” (skład Komisji Konkursowej).

Statuetka BBN

Statuetka BBN

Oprócz pokazów konkursowych 20 czerwca odbędą się również pokazy dronów i robotów 23 pozostałych ekip z całej Polski: firm, uczelni oraz Wojska Polskiego. Dodatkowo Organizatorzy zapraszają na towarzyszące pokazom debaty i wykłady o robotyzacji, sztucznej inteligencji, a także aspektach etycznych używania robotów na wojnie.

Komunikat przygotowany przez agencję PR obsługującą to wyjątkowe wydarzenie – HarmoniquePR

Artykuły podobne

 • Kraków: Parada Robotów – Droniada III [17-19.06.2016]

  Począwszy od czerwca 2014r, corocznie, Instytut Mikromakro (IM) wplata w swe podstawowe cele  realizacji – Paradę Robotów – Droniadę. Podobnie, jak i w roku ubiegłym, główną imprezę zaplanowano na czerwiec  [17-19.06.2016r]. W tym roku Instytut Mikromakro, pod zarządem Sławomira Kosielińskiego oraz Andrzeja Gontarza, kontynuuje misję rozpoczętą już ładnych parę lat temu, której celem jest jak […]

 • Rynek dronów w Polsce 2015 [recenzja]

  Każdy miłośnik dronów i robotyki, w tym mam nadzieję m.in. szanowni czytelnicy InfoDrona, zapewne doskonale wiedzą i pamiętają, czym jest „Parada robotów – Droniada”, która organizowana jest w Polsce już od paru lat. Dla przypomnienia – imprezę poprzedzają konwersatoria z różnymi grupami środowiska, w odstępach miesięcznych. Całość organizowana jest w ramach programu strategicznego „5 żywiołów. […]

 • Aktywizacja akademickich kół naukowych przed Droniadą, czyli I z cyklu konwersatorium „Dron w dom” [18.03.2015]

  Już za niecały miesiąc odbędzie się pierwsze, tegoroczne konwersatorium „Dron w dom”, w ramach programu „Pięć żywiołów. Wolność – informacja – bezpieczeństwo”. Program „Pięć żywiołów. Wolność – informacja – bezpieczeństwo” to debata publiczna nad wyzwaniami, które niesie rozwój robotyki – szerzej systemów inteligentnych. Uważamy, że należy zadbać zawczasu o ich społeczną akceptację. Towarzyszy przygotowaniom Narodowego Programu Systemów Bezzałogowych, który Biurze Bezpieczeństwa […]

 • Parada Robotów w Krakowie – Droniada 2015 [19-20.06.2015r.]

  Wygląda na to, że obecny rok będzie dla wielu miłośników robotyki, w szczególności bezzałogowców, pod znakiem imprez plenerowych! W tym roku mamy już zapisane w harmonogramie Mazury Drone Show i Dron Festiwal. Kolejnym, ważnym wydarzeniem w tej kategorii, będzie Parada Robotów w Krakowie, znana także pod nazwą Droniada 2015. Droniada ma charakter cykliczny i w […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).