via @Info_Dron

RecenzjeOpisy

GoPro Drone+, a może HeroDrone ?

porównanie kamer gopro, fot: www.gizmag.com

porównanie kamer gopro, fot: www.gizmag.com

Kamer firmy GoPro nikomu zapewne przedstawiać nie trzeba, szczególnie osobom, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia i jednocześnie uwielbiają się chwalić swoimi osiągnięciami w tymże zakresie. Kamerki świetnie sprawdzają się w naprawdę ekstremalnych warunkach, m.in. w wodzie, w powietrzu, „na fali”, na motocyklach, kaskaderskich kaskach, u alpinistów, na koniu, czy na lotni… a także coraz częściej „na” lub „pod” dronem!

przykładowe użycie, fot: abcnews.go.com/Technology/gopros-60-harness-turns-dogs-filmmakers/story?id=25127633

przykładowe użycie, fot: abcnews.go.com/Technology/gopros-60-harness-turns-dogs-filmmakers/story?id=25127633

Inne, równie ciekawe:

fot: www.cyfrowe.pl/archiwum/kamery/kamera-cyfrowa-gopro-hero3i-black-edition-surf.html

zdjęcie wykonane przez HERO3+ Black Edition, fot: www.cyfrowe.pl/archiwum/kamery/kamera-cyfrowa-gopro-hero3i-black-edition-surf.html

a tu pod dość popularnym dronem DJI Phantom:

DJI Phantom, fot: provideocoalition.com/jfoster/story/product-review-dji-phantom-quadcopter-for-gopro

DJI Phantom, fot: provideocoalition.com/jfoster/story/product-review-dji-phantom-quadcopter-for-gopro

Firma GoPro  postanowiła iść ciut dalej i uznała, że skoro tworzy świetne kamery akcji, a do kręcenia akcji coraz częściej używa się dronów i to z ich kamerami, to czemu by nie połączyć jednego i drugiego we własny, spójny produkt?

Poza tym firma ta dostrzega też pewien problem, który to też na pewno wpłynął na ową decyzję. Otóż coraz częściej drony produkowane przez różne firmy, w tym także te topowe, posiadają już kamery zintegrowane z samym dronem i z punktu widzenia firmy GoPro, niestety są one na tyle dobre, że nie ma potrzeby obciążania takiego  drona dodatkową masą, w tym wypadku kolejną kamerą gopro. Przykładem jest chociażby spektakularnie przyjęty przez dronomaniaków Bebop Parrota, czy DJI Inspire 1. Oba przykładowe drony posiadają świetne kamery, ten od DJI wręcz może się poszczycić kamerą z rozdzielczością ULTRA HD ! Więc jeśli ktoś już kupi taką zabawkę, to po co jeszcze GoPro? Dodam także, że oba drony mają także stabilizację trzyosiową (Inspire I w sumie opcjonalnie do gimbala 2D, ma też 3D, Parrot ma zintegrowany mechanizm).

Na wprowadzeniu dronów GoPro mogą też stracić firmy produkujące wszelkiej maści uchwyty do kamer pod dronami i nad, w tym też gimbale. Oczywiście nie prorokuję, że totalnie zniknie coś takiego, jak własna autorska konstrukcja, która składa się z produktów różnych firm, jednak przyznać trzeba, że coraz więcej modeli będzie „wystarczającym” produktem samym w sobie, bez gadżetów firm trzecich. Może to i dobrze, może i źle, zależy jak na to patrzeć.

Poza tym, rewolucji też nie należy się spodziewać z innego powodu. Same kamery GoPro są dość drogie, a firma ta zapowiada drony w dość niskich cenach. W związku z tym na dzień dobry jest w stanie wypełnić co najwyżej lukę wśród niszowych dronów. Drony typu Inspire 1 nie kosztują 500$! Nie ma się co czarować. 🙂 Niemniej, jest to zapowiedź pewnych zmian, które to na pewno z czasem będą przybierać na sile.

O całej sprawie, tj. wejścia GoPro na rynek dronów w przyszłym roku, informuje Wall Street Journal. W sumie dużo informacji nie ujawniono, wiadomo za to, że drony GoPro będą do nabycia, przynajmniej na początku w cenie od 500-1000 $.

Ja osobiście ciekaw jestem, czy drony zaproponowane przez tę firmę będą do nabycia tylko ze zintegrowanymi ich kamerami, czy uda się je kupić oddzielnie? A może cena, którą podano, to cena samego drona, bez kamery? Co sądzisz? Czeka nas niespodzianka? To pytanie zapewne zada sobie nie jeden szczęśliwy właściciel kamerki GoPro.

Źródło: SlashGear, The Verge

Artykuły podobne

 • iBubble – podwodna rewolucja z dobrze znaną kamerką GoPro

  Projektanci dronów poruszających się w powietrzu, obecnie coraz to bardziej prześcigają się w swych pomysłach, projektach i realizacjach i bądź co bądź coraz trudniej jest im zaistnieć na coraz to bardziej nasyconym rynku bezzałogowców. W temacie dronów latających widzieliśmy już prawie wszystko, poczynając od nano dronów udających owady, po różnego kalibru drony rozrywkowe, sportowe, komercyjnie […]

 • 3DR Solo, czyli „Pierwszy na świecie inteligentny dron”

  Firma 3DRobotics w iście hollywoodzki sposób zaprezentowała światu swój najnowszy produkt – drona Solo. Najpierw miłośnicy tejże marki zostali uraczeni niesamowitym, krótkometrażowym filmem wideo stylizowanym delikatnie na „planetę małp”, której głównym aktorem jest właśnie Solo. Film był niejako zapowiedzią do szczegółowej prezentacji, która następnie odbyła się 13.04.2015r. Zaznaczmy – drona nadal nie można nigdzie kupić […]

 • Mariner – dron amfibia

  Wyobraź sobie cztero-wirnikowca, który jest wytrzymały, świetnej jakości, w przyzwoitej cenie, z dobrymi, konkurencyjnymi parametrami technicznymi,…, drona, który jest z wyglądu ciut podobny do bardzo popularnego DJI Phantom 2, który świetnie współpracuje z GoPro, jest wodoodporny i uwaga – potrafi latać i pływać! Mam nadzieję, że już to widzisz oczyma wyobraźni, jeśli nie – bez […]

 • xCraft X PlusOne, czyli kolejny dron hybrydowy.

  xCraft X PlusOne to kolejny przedstawiciel dronów hybrydowych w zakresie napędu i poruszania się. Mianowicie zachowuje cechy klasycznego coptera, jak i płatowca. Zależnie od sytuacji. Ciekawe i oryginalne, choć nie jest to rozwiązanie prekursorskie w świecie dronów.  Podobne cechy posiada chociażby model FireFLY6, który podobnie jak X PlusOne, także potrafi pionowo startować i równolegle latać […]

Adam Kajko
redaktor InfoDron'a.

Przede wszystkim tata swoich dzieci. W kręgu zainteresowań m.in. nowe technologie, robotyka, bezzałogowece, militaria, IT, AI, nieco polityka. Z bardziej przyziemnych: akwarystyka i ogród. Jestem otwarty na współpracę.

Pinterest

Zapisz się do newslettera!

* Na podany email wysyłane będą skrócone informacje o nowych artykułach. Podany email nie będzie w żaden inny sposób używany - tylko i wyłącznie newsletter (z którego w każdej chwili można zrezygnować).